رسوایی جدید فیسبوک در راه است؟ ، از انتشار محتوا علیه اپل و گوگل تا منع استفاده از موبایل های غیر اندرویدی

به گزارش وبلاگ طفره، یک گزارش جدید که از سوی شبکه NTK منتشر شده مدعی است که فیسبوک به طور رسمی با همکاری یک شرکت روابط عمومی مقالاتی منفی درباره رقبای خود یعنی اپل و گوگل منتشر نموده است.

رسوایی جدید فیسبوک در راه است؟ ، از انتشار محتوا علیه اپل و گوگل تا منع استفاده از موبایل های غیر اندرویدی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد روابط فیسبوک و این شرکت از ماه اکتبر سال 2017، یعنی پس از آنکه نقدهای علیه فیسبوک در مورد دخالتش در انتخابات مطرح شد، شکل گرفت.

بر این اساس ادعا می گردد که فیسبوک با همکاری این گروه روابط عمومی چندین مقاله را به انتقاد از گوگل و اپل برای افزایش رشد اقدامات تجاری خود منتشر نموده است، هدف از انتشار این تبلیغات، کاهش توجه به نقدها در خصوص روابط فیسبوک و روسیه است.

افزون بر این پیش بینی می گردد اپل از همکاری این شرکت ها برای کاهش تاثیر تبلیغات غلط درباره روسیه در فیسبوک یاری گرفته است. افزون بر این ها، فیسبوک از این شرکت یاری گرفته است تا جنبش ضد فیسبوک جورج سوروس را جبران کند.

براساس این گزارش، فیسبوک روابط خود را با Definers Public Affairs در اکتبر 2017 پس از تحمل فشار مالی در خصوص همکاری با روسیه گسترش داد. اکنون این شرکت روابط عمومی مدعی شده که مقالاتی را منتشر نموده است تا گوگل و اپل را تحت تأثیر قرار داده و در سمت دیگر ماجرا، تاثیر تداخل روسیه در فیسبوک را کاهش دهد.

ارتباط فیس بوک با این سازمان به اینجا ختم نمی گردد و براساس یک گزارش وسیع تر شامل دستکاری های این شرکت در مورد رسوایی های متعدد در طی سه سال گذشته، از جمله دخالت های روسیه و رسوایی کمبریج انالیتیکا نیز می گردد.

اکتشافات دیگر در این گزارش شامل خشم آشکار شریل سندبرگ و زاکربرگ است، زمانی که الکس استاموس، رئیس سابق بخش امنیت فیسبوک این شرکت را به دلیل رسوایی کمبریج آنالیتیکا ترک کرد، مارک زاکربرگ نیز دستور داد استفاده از گوشی های غیر اندرویدی در فیسبوک ممنوع گردد. این موضوع چند روز پس از آن رخ داد که مدیر عامل شرکت اپل؛ تیم کوک، ضمن انتقاد از مارک زاکربرگ گفت: رویکرد اپل در حفظ حریم خصوصی کاربران مثال زدنی است. تا این لحظه فیسبوک به مقاله مذکور واکنش نشان نداده است.

منبع: انتخاب

به "رسوایی جدید فیسبوک در راه است؟ ، از انتشار محتوا علیه اپل و گوگل تا منع استفاده از موبایل های غیر اندرویدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی جدید فیسبوک در راه است؟ ، از انتشار محتوا علیه اپل و گوگل تا منع استفاده از موبایل های غیر اندرویدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید