روستای مرگ قزوین و حقیقت نامگذاری این روستا

به گزارش وبلاگ طفره، روستای مرگ یکی از زیباترین روستاها در بخش الموت قزوین است که یکی از جاذبه های گردشگری معروف و دیدنی قزوین محسوب می شود.

روستای مرگ قزوین و حقیقت نامگذاری این روستا

روستای مرگ قزوین کجاست ؟

نام این روستا مَرگ نیست. بلکه این روستا مِرگ نام دارد. که به اشتباه مَرگ نیز تلفظ می شود، از جمله اولین روستاهای بخش الموت قزوین است و در جهت قزوین - معلم کلایه قرار گرفته است.

این روستا در نزدیکی گردنه قسطین لار که در بیشتر ایام سال پوشیده از گیاهان و مه سنگین است، واقع شده است. ارتفاعات این روستا به دره الموت و رودخانه زیباى شاهرود مشرف است و با رفتن به بالاترین نقطه روستا تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می شود.قلعه هاى باستانى متعدد در این منطقه از جمله جاذبه هاى گردشگرى روستای مرگ به شمار می آیند.

جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزوین

قله های باستانی

این روستا در نزدیکی ،گردنه قسطین لار بیشتر روزهای سال پوشیده از مه و گیاهان است. ارتفاعات این روستا به رودخانه شگفت انگیز شاهرود و دره الموت مشرف است و شما با رسیدن به بالاترین نقطه از این روستا می توانید چشم اندازی رویایی از تمام الموت را نظاره گر باشید.

قله های باستانی مختلفی که در این منطقه وجود دارد از جمله جاذبه های گردشگری این روستا هستند که گردشگران به خاطر آن ها به آنجا سفر می کنند.

بیدهای بلند و باغ های میوه

این روستای دیدنی پر از بیدهای بلند و باغ های میوه است که با وزش نسیم دائمی در میان ابرها و مه تصویری رویایی از روستا بر بوم نقاشان برجسته تداعی می شود.

حیوانات وحشی

سیاهگوش، عقاب، خرس، کرکس، انواع شاهین و انواع دیگر حیوانات وحشی که زیستگاه اصلی آنها در بخش های غربی البرز است در اطراف روستای مرگ دیده می شوند.

چشمه پر آب و زلال

در فاصله 5 کیلومتری روستا چشمه زلال و پر آبی به سمت دره الموت وجود دارد که حوالی آن همه ساله پر است از گردشگرانی که از تمام نقاط کشور به منطقه سفر کرده اند.

خانه های روی هم چیده شده

شیب این روستا به گونه ای است که به نظر می رسد خانه ها بر روی هم چیده شده و هر لحظه امکان سقوط آنها وجود دارد. هرگاه از شیب تند روستای مرگ بالا بروید و به بالاترین نقطه آن برسید تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می شود.

شب که چراغ خانه ها یکی یکی روشن می شود و دریاچه ای از نور زیر پای شما تشکیل می شود. از بلندای روستای مرگ روستاهای دیگر منطقه همچون جزیره های تابان می درخشد و یک شب خاطره انگیز در روستای مرگ را به نمایش می گذارد.

بهترین زمان برای بازدید از روستای مرگ قزوین

روستای مرگ از اواخر فروردین تا اوایل آبان یکی از زیباترین چشم اندازهای ایران را در برابر شما ترسیم خواهد کرد.

منبع: مجله دلگرم

به "روستای مرگ قزوین و حقیقت نامگذاری این روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای مرگ قزوین و حقیقت نامگذاری این روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید