سبزپوشی شاخص کل فرابورس در آخرین روز معاملات هفته

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از فرابورس ایران، در سرانجام معاملات دیروز چهارشنبه 26 دی ماه شاخص کل فرابورس تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای دماوند، زاگرس، ذوب و خراسان و هرمز بیش از 5 واحد رشد کرد تا بالاتر از سطح 1983 واحدی قرار بگیرد. بدین ترتیب این نماگر با صعود امروز خود کمتر از 17 واحد تا بازپس گیری سطح 2 هزار واحدی فاصله دارد.

سبزپوشی شاخص کل فرابورس در آخرین روز معاملات هفته

دیروز، در حالی که تنها سه نماد ثرود، آینده و تپولا بازگشایی شدند نمادهای متعددی شاملزنجان، گوهران، ثنظام، چنوپا، ثالوند، دی، وایرا، وبرق و فاروم به دلایلی همچون نوسان قیمت بیش از 60 و 50 درصدی نماد اصلی، برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و ابهام در اطلاعات ارسال شده از سوی ناشر متوقف شدند.

در روز چهارشنبه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم شاهد جابه جایی 438 میلیون سهم به ارزش 1270 میلیارد ریال بودند و نماد ذوب آهن پربیننده ترین نماد معاملاتی در این دو بازار شناخته شد. همچنین در حالی نمادهای کتوکا و زگلدشت، دو نماد نخست با بیشترین درصد افزایش قیمت بودند که نمادهای تلیسه و افرا بالاترین افت قیمتی را تجربه کردند.

سهامداران بازار پایه نیز دیروز به استقبال معامله 453 میلیون سهم به ارزش 1178 میلیارد ریال رفتند.

در مجموع تمامی بازارهای فرابورسی نیز نماد شرکت سرمایه گذاری سبحان وسبحان با مبادله 80.7 میلیون سهم به ارزش 171 میلیارد ریال، صدرنشین شد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. این نماد در بازار اول فرابورس میان سهامداران خرید و فروش می گردد.

همچنین در سوی دیگر بازار شاهد تغییر مالکیت 14 میلیون ورقه به ارزش 1399 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین اقتصادی بودیم. در این بازار اغلب اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله با کاهش قیمت روبه رو و در دامنه 231 هزار تا 577 هزار ریال دادوستد شدند.

در نهایت در روز گذشته، در مجموع بازارهای فرابورسی 907 میلیون ورقه به ارزش 3846 میلیارد ریال دادستد شد تا نسبت به روز کاری قبل، شاهد افت نسبی حجم و ارزش معاملات فرابورس باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سبزپوشی شاخص کل فرابورس در آخرین روز معاملات هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبزپوشی شاخص کل فرابورس در آخرین روز معاملات هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید