سرنوشت شورای عالی بورس تغییر می نماید؟

به گزارش وبلاگ طفره، یک فعال بازار سرمایه از برگزاری جلسه برای تصمیم گیری درمورد تغییر اعضای شورای عالی بورس اطلاع داد.

سرنوشت شورای عالی بورس تغییر می نماید؟

فردین آقابزرگی در گفت و گو با وبلاگ طفره، با اشاره به جلسه پنجشنبه هفته قبل در کارگروه بازار سرمایه مجلس که مربوط به کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی است، اظهار کرد: در این جلسه قرار شد پیشنهاد فعالان بازار سرمایه درمورد قانون بازار اوراق بهادار که به وسیله کانون کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه گذاری ارائه شده بود، آنالیز گردد و جلسه روز سه شنبه، نخستین نشستی بود که در این راستا برگزار گردید.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون قبلی که مربوط به سال 1384 است، شورای عالی بورس که بالاترین مقام سیاست گذار در حوزه بازار سرمایه است، بدنه دولتی دارد، اظهار کرد: پیشنهاد تشکل های خود انتظام این است که افرادی مستقل با موضوع بخش خصوصی متشکل از کانون کارگزاران، کانون نهادهای سرمایه گذاری، کانون سبدگردانان، کانون سهام داران حقیقی و سهام عدالت در این شورا به عنوان بالاترین رتبه سیاست گذار در بازار سرمایه حاضر باشند.

این فعال بازار سرمایه ادامه داد: درواقع پیشنهاد اصلاح ترکیب اعضای شورای عالی بورس مطرح شده است. البته تعداد اعضا همان 11 نفر باقی می ماند و پیشنهاد شده است که حداقل پنج نماینده بخش خصوصی هم در این شورا حضور داشته باشند. بعلاوه مسائلی که شورا به آن ورود پیدا می نماید، همانطور که در بند 2 و 16 قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال 1384 پیش بینی شده بود، تصمیماتی باشد که در سود و زیان شرکتهای بورسی، ناشرین و شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس تاثیرگذار است.

آقابزرگی با بیان اینکه این پیشنهادات باید از سوی مجلس مصوب گردد، ابراز کرد: هرچند این موضوع بعید به نظر می رسد اما احتمالا در این راستا جلسات متعددی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرنوشت شورای عالی بورس تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت شورای عالی بورس تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید