سفیر ایران پیگیر شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در بلاروس شد

به گزارش وبلاگ طفره، سفیر ایران در مینسک در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه پزشکی بلاروس شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی را پیگیری کرد.

سفیر ایران پیگیر شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در بلاروس شد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ طفره، در ادامه رایزنی های سفارت ایران با دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس در ارتباط با شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی و تسهیل شرایط تحصیلی آنها، سعید یاری سفیر ایران در گفت وگوی تلفنی با آناتولی سیکورسکی رئیس این دانشگاه، تاکید کرد که حصول اطمینان از حفظ سلامتی دانشجویان ایرانی، اولویت اساسی سفارت است.

سفیر ایران روز چهارشنبه در این رایزنی تلفنی از رئیس دانشگاه خواست جهت افزایش ضریب سلامتی دانشجویان ایرانی، کلاس های درسی دانشگاه کمافی السابق به صورت غیر حضوری ادامه پیدا کند.

سیکورسکی با تشریح آخرین شرایط تصمیمات مربوط به برنامه های آموزشی دانشگاه، گفت که حفظ سلامتی دانشجویان و کادر آموزشی دانشگاه، از اهمیت بالایی برای مدیریت دانشگاه برخوردار بوده و همه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی تاکید کرد که درخواست سفارت برای تداوم کلاس ها به صورت غیر حضوری را با نظر مثبت بررسی کرده و همه تلاش خود را برای تامین نظر سفارت بعمل خواهد آورد.

همچنین رئیس دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس گفت که امتحانات انتها ترم دانشجویان طبق برنامه زمان بندی اعلام شده و در موعد مقرر برگزار خواهد شد و همه تمهیدات بهداشتی مقتضی پیش بینی شده تا احیانا، سلامتی دانشجویان و کادر آموزشی در مخاطره قرار نگیرد.

سفیر کشورمان نیز ضمن تشکر از تلاش های مدیران دانشگاه، تاکید کرد که سفارت آماده همه گونه همکاری با دانشگاه جهت افزایش ضریب سلامتی دانشجویان ایرانی است.

یادآور می شود که سفیر ایران در تاریخ 22 فروردین با آناتولی سیکورسکی دیدار و مسائل مبتلابه دانشجویان ایرانی را پیگیری کرده بود. قریب 800 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های بلاروس، غالبا در رشته های علوم پزشکی مشغول تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سفیر ایران پیگیر شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در بلاروس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران پیگیر شرایط سلامتی دانشجویان ایرانی در بلاروس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید