اخبار سیاسی

کشف مقبره اسرارآمیز یک پادشاه

کاوشگران از مدت ها قبل مشغول کاوش و آنالیز مقبره 2200 ساله مجللی هستند که در چین کشف شده و حالا یک کارشناس این فرضیه را مطرح نموده است که مقبره به یک پادشاه چینی تعلق دارد.

10 اردیبهشت 1403

بیشترین شکایات مردم در مورد گران فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی است

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، بیشترین شکایات مردم در مورد گران فروشی و عدم رعایت مسائل بهداشتی است.

6 فروردین 1403

هزینه نجومی چینی ها در تعطیلات سال نو

گردشگری در چین در تعطیلات سال نو قمری یا تعطیلات جشنواره بهار این کشور رونق یافت.

2 اسفند 1402

جیجی بیجی شیرازی ها در مرکز

در نمایشگاه هیچ بازدیدکننده ای از کنار اجرای نمایش زنده و موسیقی به راحتی عبور نمی کند. در غرفه شیراز افراد زیادی به تماشای نمایش عروسک جیجی بیجی و همچنین اجرای زنده واسونک های شیرازی ایستاده اند.

26 بهمن 1402

لکه سیاهی که 40 سال است جان ونزوئلایی ها را می گیرد

این پدیده اسرارآمیز، از اواسط دهه 1980، اتوبان های اطراف کاراکاس، مرکز ونزوئلا را در بر گرفته و باعث ایجاد تصادف های مرگبار رانندگی می گردد.

12 بهمن 1402

زمینه معرفی ظرفیتهای متنوع ایران در نمایشگاه فیتور فراهم شده است

ایلنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر گشته، زمینه معرفی ظرفیتهای متنوع ایران در نمایشگاه فیتور فراهم شده است.

4 بهمن 1402

ویزا به محصولات فلای تودی اضافه شد

ویزای توریستی به محصولات فلای تودی اضافه شد. اکنون می توانید به صورت آنلاین در فلای تودی درخواست صدور ویزای توریستی برای تمام کشورها را ثبت کنید. برای دریافت ویزای توریستی از فلای تودی نیازی به مراجعه حضوری نیست و هرآنچه ضروری است بدانید به وسیله سایت...

20 آذر 1402

وزیر ارتباطات: هیچ گونه اختلال در اینترنت را تحمل نمی کنیم

دیجیاتو نوشت: وزیر ارتباطات بار دیگر مدعی شد او و همکارانش در وزارت ارتباطات هیچگونه اختلال در اینترنت را بر نمی تابند. به گفته زارع پور آنها شبانه روز کوشش می نمایند تا اینترنت را با برترین کیفیت برای مردم فراهم نمایند.

6 شهریور 1402

مهدی سبحانی مدیر خانه موزه های سازمان زیباسازی شد

به گزارش خبرنگاران ، رضا صیادی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، در حکمی مهدی سبحانی را که پیش از این رییس اداره حجم بود به سمت مدیر خانه موزه های سازمان منصوب کرد.

1 شهریور 1402

یاری لغو یک طرفه ویزا به گردشگری سلامت

علی اصغر شالبافیان با اشاره به پیشنهاد لغو ویزا یک طرفه، گفت: وزارت خارجه در حال آنالیز نهایی این امر است، طبیعتا این اقدام استقبال از گردشگری سلامت را مضاعف خواهد نمود.

31 مرداد 1402

کلاه گشادی که قوام سر استالین گذاشت

ایران بعد از جنگ جهانی به کشوری پریشان و آشفته تبدیل شد. بعلاوه نیروهای روسی حاضر به ترک ایران نبودند و شرط خروج آنان از ایران به دست آوردن امتیاز نفت شمال بود. تنها کسی که در تاریخ سر استالین را کلاه گذاشت قوام بوده است که خواندن ماجرای آن خالی از لطف...

29 مرداد 1402

سلاح ناکارآمد بایدن در برابر شی

روز چهارشنبه گذشته، دولت جو بایدن از جدیدترین سلاح خود برای جنگ مالی با چین رونمایی کرد؛ به طوری که همزمان با تشدید محدودیت های مالی و تجاری علیه پکن، قرار شد مطابق با قوانین ایالات متحده، سرمایه گذاری های مرتبط با فناوری های حساس از سوی بخش خصوصی در...

21 مرداد 1402

منطقه آزاد تجاری، صنعتی سرخس ایجاد می گردد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه)، کلیات و جزییات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس را تصویب کردند.

15 مرداد 1402

پاشینیان: به تحریم غرب علیه روسیه پایبندیم

ایسنا نوشت: نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که کشورش به تحریم های غرب علیه روسیه پایبند است، زیرا نمی خواهد خود هدف تحریم واقع شود.

2 مرداد 1402

آخرین جزئیات شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی، اضافه کار فوق العاده محسوب نمی گردد

سازمان تامین اجتماعی به موجب اساسنامه و قوانین حاکم بر فعالیت، یک سازمان بیمه گر اجتماعی است که وظیفه پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و سایر صاحبان حرف و مشاغل آزاد را (به صورت اختیاری) برعهده دارد.

27 تیر 1402

جزئیات ساماندهی حریم تئاتر شهر ، بودجه تامین شد ؛ ساخت و ساز را آغاز می کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در جشنواره تئاتر عروسکی ضمن اشاره به تامین بودجه لازم و شروع ساخت و ساماندهی حریم تئاتر شهر، گفت برای حمایت از برنامه های تئاتری هیچ محدودیتی ندارند.

12 تیر 1402

واردات دارو از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای واردات دارو های ضروری و تجهیزات پزشکی فاقد مشابه فراوری داخل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف نموده و نرخ مالیات کالا های اساسی را یک درصد معین کردند.

5 تیر 1402

نادرپور استاد تصویرگری بود، نیمایی سرایی که از فراق روایت می کرد

فیض شریفی، در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به اینکه نادرنادرپور شانزدهم 1308 در تهران به دنیا آمد و 1328 برای تکمیل معلومات خود به فرانسه رفت و سه سال بعد به تهران بازگشت، اعلام کرد: این شاعر اگرچه مانند بسیاری از شاعران و نویسندگان آن ایام به عضویت سازمان...

19 خرداد 1402

محسن روستایی: برای ساخت آینده باید گذشته را به وسیله اسناد ملی رصد کنیم

دکتر محسن روستایی، مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به خدمات حفاظت از اسناد خاندانی به خبرنگاران گفت: آرشیو ملی ایران در حفظ و نگهداری اسناد ملی، خاندانی و شخصی تمام ایران وظیفه خطیری دارد. بیشتر اسناد به وسیله دستگاه ها...

9 خرداد 1402

انتقاد عضو شورای شهر از بوی بد یک نهر در خیابان مولوی ، پاسخ شهردار منطقه چه بود؟

عضو شورای شهر تهران از بوی بد یک نهر آب در خیابان مولوی انتقاد کرد که شهردار منطقه 12 بابت آن عذر خواست.

8 خرداد 1402
تعداد: (330)