گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از گمرک ایران، سید میثم حسینی لر معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: در ذیل 14 خدمات گمرکی 50 زیر خدمت تعریف شده است که در حال حاضر خدمات شناسه دار گمرک به صورت الکترونیکی در شبکه هوشمند دولت به خدمت گیرندگان و ذی نفعان گمرکی ارائه می گردد.

گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد

حسینی لر گفت: با استناد به بند و تبصره 7 قانون بودجه سال 1401 مبنی بر ارائه خدمات اختصاصی پرکاربرد دستگاه های اجرایی و عمومی کشور به وسیله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و مصوبات ابلاغی ریاست محترم جمهور در جلسه بیست و سوم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، گمرک ایران نیز به این سامانه متصل شد.

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران تشریح کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، ارائه دهنده خدمات دولتی به صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است، که با پیوستن گمرک ایران به این سامانه، خدمت گیرندگان می توانند با استفاده از این بستر از خدمات گمرکی بهره مند شوند.

حسینی لر در مورد آخرین شرایط اتصال سامانه های پرکاربرد گمرک به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند بیان داشت: خدمات شناسه دار سازمان به وسیله این سامانه قابل پیگیری است.

به گفته وی با راه اندازی این سامانه، احراز هویت یکپارچه کاربران جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون احتیاج به ورود و احراز هویت مجدد در سامانه های گمرک قابل انجام است.

معاون گمرک ایران ارائه خدمات الکترونیکی گمرک به ذی نفعان به صورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از ویژگی های اصلی این مهم دانست و اضافه کرد: تسهیل در دریافت خدمات گمرک و افزایش سرعت دسترسی از دیگر ویژگی های این پنجره واحد خدمات دولت هوشمند است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید