مقاصد گردشگری ایده آل برای سفر تک نفره خانم ها

به گزارش وبلاگ طفره، خانم کریستین آدیس خبرنگار مشهوری است که همواره نکته ها و نصیحت هایی در خصوص مسافرت تک نفره برای خانم ها می نویسد و منتشر می نماید. سفر تک نفره بسیار مهم و گسترده است و نمی توان بصورت کافی و کامل آن را پوشش داد. به ویژه وقتی حرف از مسافرت تک نفره برای خانم ها به میان می آید. در این مطلب خبرنگاران، از او خواسته ایم در خصوص برترین مقاصد گردشگری برای خانم ها ما را هدایت کند. سفر تک نفره یک فرصت استثنایی و منحصر به فرد است که بتوانید خودتان را در محیط های کاملا نو و بدون هیچ نشانه ای از گذشته و تاثیرات آن بشناسید. این دیدگاه می تواند کمی ترسناک باشد؛ اما خبر خوب این است که مقاصد گردشگری فوق العاده عالی در جهان وجود دارند که می توانند به شما احساس خوشایند امنیت بدهند و با روی باز به شما خوشامد بگویند. و البته اگر در مکان ایده آل قرار بگیرید، سفر تک نفره، هر چقدر هم که طول بکشد، قدرت این را دارد که برای سال ها یا حتی تا آخر عمرتان به شما مزایا و نتایج مثبت هدیه کند. خانم آدیس می گوید : من قبل از این که سفر تک نفره را شروع کنم، فردی کاملا ترسو بودم؛ بیشتر بخاطر اینکه فکر نمی کردم آنقدر از خودم خوشم بیاید که بتوانم هر روز 24 ساعت با خودم در سفر باشم. اما وقتی سفر تک نفره کردم از این که متوجه شدم به طور مداوم با آدم های نو دیدار می کنم بسیار مسرور شدم (و این تجربه ایست که همه کسانی که تنها سفر می نمایند داشته اند). آدم ها وقتی در سفر هستند یا مسافری را می بینند، خیلی اجتماعی تر و خوش برخورد ترند. اما با این که در همه جای جهان می توان احساس دوست داشته شدن و مسروری کرد، تعدادی از مکان های ویژه هستند که انتخاب هایی ایده آل برای خانم هایی که تک نفره سفر می نمایند محسوب می شوند. در این مطلب خبرنگاران، به معرفی ده مقصد گردشگری ایده آل، چه از نظر تجاری یا ایمنی، روحی و یا اجتماعی، برای سفر تک نفره خانم ها می پردازیم؛ به ویژه مقاصدی که خانم ها اصلا انتظار ندارند انقدر فوق العاده باشند. با ما همراه باشید:

مقاصد گردشگری ایده آل برای سفر تک نفره خانم ها

سفر تک نفره خانم ها: کارو Karoo در آفریقای جنوبی

بیشتر افرادی که از آفریقای جنوبی دیدن می نمایند یکراست به سمت مرکز این کشور کیپ تاون و یا پراک ملی کروگر Kruger National Park می روند. این دو نقطه از آفریقای جنوبی هر دو به دلایل متعدد و درست، بسیار محبوبیت دارند؛ اما گزینه بهتری که من پیشنهاد می کنم سفر به دشت صخره ای و ناهموار و نارنجی رنگ Karoo در جنوب این کشور است. این منطقه از کیپ تاون ایمنی بیشتری دارد و از پارک ملی کروگر Kruger National Park خلوت تر است. وقتی به کارو Karoo سفر کردم و در یک مزرعه که بام بامسمای آن The Rest یا استراحت بود اقامت می کردم، طولی نکشید که احساس خاص بودن را تجربه کردم. برترین راه برای شناختن منطقه ای که در آن قرار دارید، این است که مدتی در آن منطقه بمانید و یک فعالیت خاص را انجام دهید. آفریقای جنوبی با درجه بالای وقوع جرم، ممکن است در ابتدا یک مقصد گردشگری منطقی برای خانمی که تنها سفر می نماید به نظر نیاید. اما بخش های غیر شهری این کشور مانند کارو ، آنچنان از شهرهای شلوغ و خطرناک دور هستند که اقامت کردن با یک خانواده محلی و یاد گرفتن کار در مزرعه، می تواند یک تجربه پر از امنیت را برای شما به ارمغان بیاورد و شخصیت شما را بسازد. به علاوه با آن همه فضا و زمان برای فکر کردن و احساس کردن، می تواند باعث رشد شخصی شما گردد. چنان مکان خوش چشم انداز پرت و خالی از سکنه، که تقریبا هیچ کس و هیچ چیز در اطراف شما وجود ندارد، به شما زمان و آزادی می دهد تا به تفکر بپردازید و به تمام معنا احساس کنید و این یکی از بزرگ ترین و عالی ترین مزایای تک نفره سفر کردن به شمار می رود.

سفر تک نفره خانم ها: یوبنگ Yubeng در چین

یوبنگ Yubeng یک روستای دورافتاده در کوه های هیمالیا در کشور چین است که رسیدن به آن تنها به وسیله پیاده روی یا قاطر سواری امکان پذیر می باشد. وقتی در مسیر رفتن به این روستا بودم، پرچم های دعای تبتی ها را دیدم که از درختی به درخت دیگر آویزان شده بودند، برف به آرامی در حال باریدن بود و حیوانات در سرتاسر آن منطقه در حال رفت و آمد بودند. در این منطقه، استوپاها stupa (نوعی بنای تپه مانند یا سازه نیم کره ای شکل که در آسیای جنوب شرقی، مخصوصا شبه قاره هند، از آن به عنوان محلی برای مراقبه و مدیتیشن استفاده می گردد) در همه جا دیده می شدند. روستای یوبنگ Yubeng آنچنان پر آرامش است که نظیر آن در سایر بخش های کشور چین پیدا نمی گردد. احساسی که در این منطقه خواهید داشت قابل شرح نیست؛ اما همه کسانی که به این روستا سر می زنند همین احساس را دارند. اگر بازدید از سایر بخش های کشور چین، شما را گیج و مبهوت نموده، برای کسب آرامش و تعادل به یوبنگ Yubeng بروید. در شهرهای بزرگ، کلاه برداران اغلب خانم های جوان را هدف قرار می دهند؛ اما در هیمالیا، شما از یک میهمان عزیز تر و مهم تر هستید. مردم گرم و صمیمی یوبنگ Yubeng بسیار پر آرامش، شکیبا و پذیرا هستند که گردشگران را متقاعد به ماندن می نمایند. آنها کمابیش می توانند با شما انگلیسی صحبت نمایند و در خصوص گردشگران خارجی بسیار کنجکاو هستند. وقتی به این منطقه سفر می کردم، نگران این بودم که در آنجا کاملا تنها بمانم، اما وقتی به آنجا رسیدم از این که متوجه شدم جوان های گرم و خوش برخورد کشور چین هم برای یافتن آرامش و یک مکان مقدس به این منطقه می آیند شگفت زده و مسرور شدم.

سفر تک نفره خانم ها: مائوئی Maui در هاوایی

وقتی که بیشتر آدم ها به سفر تک نفره فکر می نمایند، نام مائوئی Maui کمتر به ذهنشان می رسد، اما این جزیره با تمام فعالیت های هیجان انگیزی که امکان انجام آنها را فراهم می نماید، از جمله موج سواری، کوه نوردی، رانندگی در جاده ای که به سمت هانا Hana می رود و شرکت در تورهای غواصی و قایق سواری، در حقیقت، یک مکان عالی و ایده آل برای کسانی که تنها سفر می نمایند به شمار می رود. این جزیره زیبا با آب و هوای دائما متغیرش، دارای سواحل ماسه ای زیبا، مراکز تفریحی اقامتی شیک، نقطه های زیبا و ویژه برای اردو زدن و مسیرهای کوه نوردی به سمت دره می باشد. جالب ترین نکته در خصوص مائوئی Maui این است که با آب و هوای کاملا استوایی و فرهنگ هاوایی، به شما این احساس را می دهد که در یک کشور متفاوت با ایالات متحده آمریکا هستید. بخصوص اگر آمریکایی باشید، برای رفتن به این جزیره و لذت بردن از سفر، احتیاج به پاسپورت یا یاد گرفتن یک زبان متفاوت ندارید. بعلاوه، فعالیت های ویژه خانم ها مانند اردوگاه موج سواران خانم مائوئی وجود دارند که به طور ویژه برای خانم هایی که تک نفره سفر می نمایند و در پی یک گروه از خانم های دیگر برای انجام فعالیت های ورزشی هستند طراحی شده است. این یک تجربه مفرح است و در عین حال موجب توانمند سازی خانم ها می گردد.

سفر تک نفره خانم ها: ال شالتن El Chaltén در آرژانتین

اگر عاشق طبیعت هستید، می توان گفت هیچ نقطه ای در دنیا بهتر از پاتاگونیا Patagonia در آرژانتین، برای لذت بردن از آن وجود ندارد. بیشتر بخش های این منطقه کمی دورافتاده هستند؛ اما منطقه ال شالتن El Chaltén مرکز راه پیمایی آرژانتین به شمار می رود و بنابراین تعداد بی شماری مسافرخانه در آن وجود دارند. این منطقه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می نماید؛ گردشگرانی که روشنفکر هستند و از دیدار با افراد تازه و همسفر شدن با آنها در انجام راهپیمایی مسرور می شوند. در سفرم به این منطقه با بعضی از این گردشگران آشنا شدم و با آنها به پیاده روی و کوه نوردی پرداختم و وقتی که سفرمان به انتها رسید، دوستان خوبی برای هم بودیم.

آمریکای جنوبی، با مزاحمت های کلامی که برای خانم ها در آن وجود دارد، می تواند برای خانم هایی که تنها سفر می نمایند کمی پر استرس باشد؛ اما این شهر مخصوص راه پیمایی با بقیه تفاوت دارد. این شهر و این منطقه پر از هنرمندان و خانه به دوشانی است که بسیار خوش برخورد و پذیرا هستند و مسیرهای راه پیمایی و کوه نوردی فوق العاده ای دارد که همواره پر از این گونه آدم هاست. بنابراین شما می توانید برای کسب آرامش و حس خوب در این شهر اقامت کنید و یا برای کوه نوردی روی یخچال ها، یاد گرفتن صخره نوردی، اردوهای گشت زنی و راه پیمایی که مسافران بسیار دیگری آنها را انجام می دهند، اقدام نمایید.

سفر تک نفره خانم ها: ایسلند Iceland

وقتی که در سفرم به ایسلند Iceland به نورهای شمالی (شفق قطبی) خیره شده بودم و آنها را در حالی که می چرخیدند و با سایه های رنگ سبز در آسمان می خزیدند، بناگهان پی بردم که این نقطه از ایسلند Iceland با سواحل ماسه ای سیاه رنگ، گلوگاه های یخی و آن اسب های پونی بسیار زیبا و دوست داشتنی، بدون شک، یکی از منحصر به فرد ترین و بی نظیر ترین نقطه های این سیاره است. در کدام نقطه دیگر از دنیا می توانید نورهای شمالی (شفق قطبی)، آبفشان ها (چشمه های آب گرمی که در فواصل زمانی تعیین آب داغ را با سرعت زیادی به بیرون پرتاب می نمایند) و سرزمین هایی با اشکال بی نظیر را در یک نقطه ببینید !؟ در این منطقه آنقدر آبشارهای زیبا دیدم که دست از شمردن آنها و حتی توجه دقیق به آنها برداشتم. زیبایی طبیعی این منطقه اینچنین بی نظیر و بی نهایت است.

ایسلند Iceland ایمن ترین کشور در دنیا است و این کاملا حقیقت دارد. مردم خودروهایشان را روشن و با سوییچ رها می نمایند و به خرید می روند. درجه اعتماد بین مردم این کشور تا این حد بالاست. بعلاوه، این کشور گردشگران بسیاری را که تنها سفر می نمایند به سمت خود جذب می نماید که اغلب هم با زبان انگلیسی آشنا هستند؛ بنابراین دیدار با افراد جالب و صمیمی در مسافرخانه محل اقامتتان و انجام سفرهای یک روزه مانند رفتن به Golden Circle یا سفرهای طولانی تر مانند طی کردن مسیر Ring Road به همراه آنها اصلا سخت نخواهد بود.

سفر تک نفره خانم ها: ییلاس Ylläs در فنلاند

وقتی به رفتن به یک گریزگاه پرآرامش فکر می کردم، سفر کردن به قطب شمال در زمستان، اصلا در ذهنم نبود و در لیست برنامه هایم جایی نداشت؛ اما بعد از این که در سفر به ایسلند، فوق العاده بودن قطب شمال را از نزدیک تجربه کردم، تصمیم گرفتم دوباره این کار را انجام بدهم. پس در ماه ژانویه (اواسط زمستان) به لاپلند Lapland در فنلاند سفر کردم. یکی از جالب ترین چیزهایی که در خصوص این منطقه کشف کردم این بود که خورشید قطبی در طول زمان کوتاهی که خودش را نشان می دهد، به سختی در افق دیده می گردد؛ در نتیجه، ترکیب غیر معمول و بسیار زیبایی از طلوع و غروب خورشید را می توانید مشاهده کنید.

مردم این منطقه آنچنان دوست داشتنی هستند که شما مطمئنا دوستان بسیار خوبی پیدا خواهید کرد؛ بخصوص اگر به استان Aurora که به وسیله خانم ها اداره می گردد و می توانید با اسنوموبیل به گردش های هیجان انگیز بروید سفر کنید. این منطقه بعلاوه جایگاه تنها پیست های اسکی کشور نیز هست. در سفر به ییلاس Ylläs در فنلاند، می توانید بعد از اسکی کردن به یک بار بروید و استراحت کنید، به یک سافاری بپیوندید و در رستوران و بار یخی Snowman World با مردم صحبت کنید. شاید هم بتوانید نورهای شمالی را دیدن کنید.

سفر تک نفره خانم ها: بیگ سور Big Sur در کالیفرنیا

وقتی که برای اولین بار به بیگ سور Big Sur در کالیفرنیا سفر کردم، باور نمی کردم که چه تجربه فوق العاده ای را تا آن موقع از دست داده بودم. خطوط ساحلی پر صخره، حضور وال ها در فاصله نه چندان زیاد از ساحل و دلفین ها به طور مداوم و آبشارهای زیبایی که در پارک های استانی واقع شده اند، این مکان را به نقطه ای خارق العاده تبدیل می نمایند. پس اصلا مایه شگفتی نیست که Central Coast برای مدت های طولانی، هنرمندان، بازیگران، شاعران و نویسندگان را به خود جذب نموده است.

اردو زدن در بیگ سور Big Sur یک فرصت ایده آل برای آشنایی با دیگران است، زیرا کسانی که اهل اردو زدن هستند، معمولا بسیار صمیمی و خوش برخورد هستند و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بتوانید در این منطقه یک دوست خیلی خوب پیدا کنید، به ویژه اگر آنها را به یک نوشیدنی محلی دعوت نمایید. البته شلوغی و هیاهوی لوس آنجلس ممکن است به مذاق خیلی ها خوش نیاید، پس اگر در پی طبیعت خیره نماینده هستید، به یک سفر پنج ساعته به سمت شمال بروید و وارد بهشت شوید. در آنجا، تنها با دیدنی یک درخت سرخ چوب (یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین درختان در دنیا با تنه سرخ رنگ) شگفت زده شوید.

سفر تک نفره خانم ها: بیفیلد Bayfield در ویسکانسین

آنهایی که تا به امروز هرگز به بیفیلد Bayfield نرفته اند، ممکن است تعجب نمایند که چرا ویسکانسین در این لیست قرار گرفته است. اما به من اعتماد کنید و مطمئن باشید این شهر جواهری در غرب میانه است. شهر بیفیلد Bayfield شهری پر از هنرمندان است و مردم آن فوق العاده گرم و صمیمی هستند و جذابیت غرب میانه را به طور کامل نشان می دهند. تمام کسانی که در این شهر با آنها آشنا شدم، برایم زمان گذاشتند و با روی باز با من صحبت کردند. و البته غارهای دریایی این شهر خارق العاده هستند. کایاک سواری در این غارها و یا قایق سواری در اطراف دریاچه و تجربه کردن زندگی مانند رابینسون کروزوئه، تجربه ای خاص و فراموش ناشدنی است. از آنجایی که بیفیلد Bayfield یک مقصد گردشگری خاص برای خانواده ها محسوب می گردد، من در ابتدا ترس داشتم که در سفر به این شهر تنها بمانم. اما اینگونه نشد و در تور کایاک سواری در غارها، توانستم دوستان خوبی پیدا کنم که حتی مرا به خانه شان دعوت کردند. صحبت کردن با مردم این شهر بسیار آسان است و در هر موقعیت سختی به شما یاری می نمایند. بعلاوه این شهر امنیت بسیار بالا و نرخ جرم بسیار پایینی دارد؛ بنابراین به عنوان یک خانم که تک نفره سفر می نماید، شما حتی می توانید به تنهایی اردو بزنید و از تنهایی خود لذت ببرید.

سفر تک نفره خانم ها: سوسوس ولی Sossusvlei در نامیبیا

ممکن است به نظر برسد که یک دشت بی آب و علف، جایی برای به تنهایی لذت بردن نیست؛ اما دقیقا برعکس است. چنین مکانی که بتوان در آن به تنهایی فکر کرد و با احساسات خود روبرو شد، می تواند برای پیشرفت شخصی و اخلاقی انسان بسیار فوق العاده باشد. به علاوه، آب و هوای نامیبیا گرم و خشک است؛ بنابراین آسمان شب های آن برای خیره شدن به ستاره ها بی نظیر است. بالا رفتن و پایین آمدن از تپه های شنی در هنگام طلوع آفتاب، تجربه زیبایی برای من بود. بعد از اینکه سایر گردشگران کمی از من دور شدند، من بالای یک تپه شنی ایستادم تا کمی بیشتر منظره ها اطراف را دیدن کنم. آیا می توانید نشستن در یکی از بزرگ ترین منطقه ها شنی طبیعت و احساس مالکیت بر آن را تصور کنید !؟ کودک شش ساله درون من در آن لحظه پر از لذت و شادی بود.

کشور نامیبیا کشوری اجتماعی و پر از ماجراجویی است؛ اما اصلا خطرناک نیست. تمامی اردوگاه ها و محل های اقامتی ویژه مسافران با کوله پشتی، دارای استخر و بخش های عمومی هستند که باعث می گردد آشنایی با دیگران آسان تر گردد. بعلاوه یک مقصد گردشگری فوق العاده زیبا در آفریقاست که برعکس سایر همتاهایش، اصلا شلوغ و پر هرج و مرج نیست. همه چیز در اینجا به آرامش و داشتن فضای بی نظیر ختم می گردد. در کشوری با این وسعت و جمعیت تنها دو میلیون نفر، بزرگ ترین نگرانی شما تنها عقرب ها هستند و بهتر است در روبروه با آنها خیلی از خود مراقبت کنید. شما بعلاوه می توانید در یک تور یا سافاری شرکت کنید و با بسیاری از گردشگران دیگر آشنا شوید.

سفر تک نفره خانم ها: برلین Berlin در آلمان

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که یک شهر بزرگ که مرکز هم هست در این لیست قرار بگیرد. اما برلین هر شهری نیست. این شهر پر از انسان های هنرمند است و در طول 30 سال گذشته و یا بیشتر از آن، اینگونه بوده است. در جایی که افراد بسیاری از راه خلق کردن و دنبال کردن علایق و آرزوهایشان در حال پول در آوردن و گذران زندگی هستند، الهام نگرفتن و احساس فوق العاده ای نداشتن بسیار سخت است. دقیقا به همین علت، من تصمیم گرفتم خانه ام را به این شهر منتقل کنم و ساکن آلمان شوم. برایم تحمل دور بودن از این مکان غیر معمول، برای مدت طولانی، غیر ممکن بود. با این که برلین مرکز کشور آلمان است، اصلا شلوغ به نظر نمی رسد و همه چیز در آن بسیار پراکنده و گسترده شده است. بعلاوه، وجود پارک های بزرگ متعدد در همه محله های این شهر ، باعث شده است دسترسی به آرامش و سکوت، بسیار آسان باشد.

شهر برلین بسیاری از مسافران تک نفره را به سوی خود جذب می نماید و آشنایی با دیگران در این شهر خیلی آسان است. بعلاوه یک شهر پیشرفته از نظر اجتماعی و با نرخ بسیار پایین جرم است که به راحتی می توانید جهت حرکت خود را در آن پیدا کنید و به آسانی می توانید آن را دوست داشته باشید. بهتر است به یک تور هنر خیابانی بروید و این شهر را با تمام ویژگی های آن دیدن کنید.

منبع: همگردی

به "مقاصد گردشگری ایده آل برای سفر تک نفره خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد گردشگری ایده آل برای سفر تک نفره خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید