سلطانی فر: مدیران ارشد IOC حمایت شان از ایران را اعلام کردند، بعضی ذهنیت ها را رفع کردیم

به گزارش وبلاگ طفره، وزیر ورزش و جوانان گفت: مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک حمایت های خودشان را مثل گذشته از ورزش ایران، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و همه فعالیت ورزشی اعلام کردند.

سلطانی فر: مدیران ارشد IOC حمایت شان از ایران را اعلام کردند، بعضی ذهنیت ها را رفع کردیم

به گزارش وبلاگ طفره و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در مورد جلسه ای که با مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک داشت، گفت: ما به دنبال دعوتی که داشتیم، به لوزان آمدیم و یک جلسه خوب کاری و اجرایی با عالی ترین مقامات کمیته بین المللی المپیک (IOC) داشتیم که البته این نشست مقدمه جلسه ای بود که فردا با آقای توماس باخ خواهیم داشت.

وی عنوان نمود: در این جلسه در مورد نحوه همکاری ها و تعامل در عرصه ها و مسابقات مختلف بحث های خیلی صریح و روشنی داشتیم و ما سیاست های کلی خومان را تبیین کردیم. آنها هم تاکید بر اجرای کامل منشور المپیک را داشتند و حمایت های خودشان را مثل گذشته از ورزش ایران کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و کلیه فعالیت ورزشی اعلام کردند.

سلطانی فر اضافه نمود: آنها خواهان این بودند که این تعاملات و گفت وگوها استمرار پیدا کند، تا ذهنیت های که به وجود می آید، ما بتوانیم این ذهنیت ها را روشن تر رفع کنیم و هر کدام با رعایت ملاحظاتی که داریم بتوانیم همکاری ها رو توسعه بدهیم.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: حمایت های آنها در بخش های مختلف تا الان خوب بوده و قرار شد که این حمایت ها گسترش پیدا می نماید.

سلطانی فر با اشاره به جلسه دیگری که میان وی و چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو برگزار گردید، گفت: امروز با ریاست فدراسیون جهانی تکواندو جلسه ای داشتیم که نکات خیلی خوبی در این جلسه رد و بدل شد.

وی با بیان اینکه آقای چو از اینکه این ورزش به خوبی در ایران گسترش پیدا نموده و و ورزشکاران ما در رویدادهای مختلف مقامات خوبی به دست می آورند، ابراز شگفتی می کرد، گفت: ما گفتیم که سیاست های دولت این است که ما بتوانیم بخش خصوصی در همه رشته های ورزشی فعال تر بکنیم و در تمام ورزش های مختلفی که مورد استقبال جوانان و نوجوانان ماه است از جمله رشته های رزمی و بویژه تکواندو را ما فعال تر و زمینه و شرایط گسترش آن را بیش از پیش فراهم کنیم.

سلطانی فر گفت: در این نشست همچنین در مورد برگزاری رویدادهای بین المللی در سال 2020 در تکواندو در ایران صحبت شد که ما تقاضا داشتیم و با توجه به تعداد قابل توجهی از جوانانی که در ایران به این رشته روی آورده اند، میزبانی مسابقات بیشتری داشته باشم و همچنین خواهان حمایت های بیشتری از سوی فدراسیون جهانی شدیم که همه این موارد با استقبال آقای چو روبرو شد.

وزیر ورزش همچنین به بازدید از موزه بین المللی المپیک اشاره نمود و گفت: در ادامه این بازدید جلسه ای را با مسولان فرهنگی کمیته بین المللی المپیک داشتیم که در هر صورت بسیاری از این موارد و ذهنیت هایی که ایجاد شده بود و بعضی از رسانه های معاند ایجاد نموده بودند در مورد محدودیت و ملاحظات خاصی که برای مردم وجود دارد تمام اینها را تشریح کردیم. فکر می کنم که توانستیم بخش عمده ای از این تبلیغاتی که علیه ما می گردد در بخش های مختلف با تبیین واقعیت ها و دادن اطلاعات دقیق بر طرف کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سلطانی فر: مدیران ارشد IOC حمایت شان از ایران را اعلام کردند، بعضی ذهنیت ها را رفع کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: مدیران ارشد IOC حمایت شان از ایران را اعلام کردند، بعضی ذهنیت ها را رفع کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید