شاسی بلند مرسدس EQS 2023 امروز معرفی شد

به گزارش وبلاگ طفره، مرسدس در سال 2019 EQC را معرفی کرد و از آن زمان وارد بازار شاسی بلند های الکتریکی شد؛ EQA و EQB کوچکتر در سال 2021 تولید شدند اما اولین خودروی برقی پرسرعتی که روی یک پلتفرم اختصاصی سوار شد، امروز پوشش خود را از دست داده است.

شاسی بلند مرسدس EQS 2023 امروز معرفی شد

همانطور که از نامش پیداست، شاسی بلند EQS ارتفاع سواری بلندی دارد و اکنون دارای جایگاه های ردیف سوم است. قرار بود این نمایش در پکن ظاهر شود، اما به دلیل COVID-19 این نمایش به تعویق افتاده است.

مرسدس قبلاً فضای داخلی را به طور کامل نشان داده است؛ داخل این خودرو اکنون دارای کابینی شیک است و در آن جدیدترین امکانات را می بینیم؛ صفحه نمایش 56 اینچی، به علاوه جایگاه های ردیف سوم اختیاری که راحتی بیشتری نسبت به عقب ترین جایگاه های GLE دارد.

این خودرو قابلیت آفرود اختصاصی را نیز دارد، حتی یک ویژگی کنترل سرازیری در تپه مهندسی نیز در آن وجود دارد. این خودروی اسپرت دارای سیستم 4Matic خواهد بود که یک موتور الکتریکی چرخ های جلو را به حرکت در می آورد و موتور دیگر محور عقب را تامین می کند.

شاسی بلند EQS می تواند شیب های تند بیش از 20 درجه و کاهش بیش از 40 درجه را بدون آسیب رساندن به زیر بدنه تحمل کند. برای یک آفرود برقی توانمندتر، باید منتظر بمانید تا کانسپت EQG در سال های آینده به یک مدل تولیدی تبدیل شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم شناخته شده، فرمان ده درجه ای چرخ عقب است که از EQS معمولی قرض گرفته شده است تا دایره چرخش را پایین بیاورد. این خودرو دارای ویژگی های مثبی مانند سیستم تعلیق بادی استاندارد، دوربین 360 درجه و قابلیت پخش ویدیو برای سرنشینان سمت سرنشین است. دوربینی در داخل خودرو وجود دارد که راننده را زیر نظر دارد و اگر شخصی که پشت فرمان بخواهد کاری انجام دهد، پخش ویدیو به طور اتوماتیک متوقف می شود.

منبع: وبلاگ طفره

منبع: تجارت نیوز

به "شاسی بلند مرسدس EQS 2023 امروز معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاسی بلند مرسدس EQS 2023 امروز معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید