شکار بیگانگان فضایی در قلب کهکشان راه شیری

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا نوشت: گروهی از دانشمندان جستجوگر حیات فرازمینی معتقدند که بیگانگان ممکن است در قلب کهکشان راه شیری کمین نموده باشند و پالس های رادیویی را منتشر نمایند.

شکار بیگانگان فضایی در قلب کهکشان راه شیری

دانشمندان در تازهترین جستجوی خود برای یافتن حیات فرازمینی کوشش می نمایند با دقت به پالس های رادیویی گوش بدهند که از مرکز کهکشان ما بیرون می آیند. این راهبرد تازه در آنالیز حیات فرازمینی، با این فرضیه در پیش گرفته شده است که شاید بیگانگان هوشمند در قلب کهکشان راه شیری در کمین باشند.

کشف حیات بیگانه در میان سیگنال های رادیویی

ستاره هایی که به عنوان تپ اختر(Pulsar) شناخته می شوند، به طور طبیعی پالس هایی را از خود ساطع می نمایند. انسان ها نیز چنین پالس هایی را در فناوری هایی مانند رادار به کار می برند.

از آنجا که این پالس ها می توانند در برابر نویز رادیویی پس زمینه فضا مقاومت نمایند، احتمالا یک راه مؤثر برای برقراری ارتباط در چنین فواصل طولانی هستند. از این رو، دانشمندان آنها را به عنوان گزینه خوبی برای شکار تمدن های بیگانه در نظر گرفته اند.

دانشمندان در یک پژوهش تازه، راهبرد شکار بیگانگان را به تفصیل شرح دادند. این گروه پژوهشی به سرپرستی آکشای سورش(Akshay Suresh)، فارغ التحصیل دانشگاه کرنل(Cornell University)، یک نرم افزار را برای شناسایی الگوهای فرکانس تکراری ابداع کردند و آن را روی تپ اخترهای شناخته شده آزمایش کردند تا فرکانس ها را به طور کامل آنالیز نمایند.

این محدوده های فرکانس بسیار کوچک هستند و عرض آنها حدود یک دهم فرکانس هایی است که عموما به وسیله یک ایستگاه رادیویی FM استفاده می گردد. دانشمندان در مرحله بعد، داده های تلسکوپ گرین بانک(Green Bank Telescope) در ویرجینیای غربی را با استفاده از این روش آنالیز کردند.

ویشال گجار(Vishal Gajjar)، پژوهشگر مؤسسه ستی(SETI Institute) گفت: پژوهش ما، بازدهی قابل توجه انرژی قطاری از پالس ها را به عنوان وسیله ای برای ارتباط میان ستاره ای در فواصل گسترده نشان می دهد. گفتنی است که این پژوهش، اولین کوشش جامع برای جستجوی عمیق این سیگنال ها به شمار می رود.

چرا دانشمندان بر قلب راه شیری تمرکز دارند؟

سیگنال هایی که از مرکز کهکشان راه شیری بیرون می آیند، به علت متراکم بودن با ستاره ها و سیارات فراخورشیدی قابل سکونت، مورد توجه دانشمندان قرار گرفته اند. بعلاوه، اگر بیگانگان هوشمند در هسته کهکشان راه شیری حضور داشته باشند و بخواهند به کهکشان های دیگر دست یابند، ممکن است سیگنال هایی را به طیف گسترده ای از سیارات بفرستند.

استیو کرافت(Steve Croft)، از پژوهشگران پروژه Breakthrough Listen گفت: پروژه Breakthrough Listen، حجم بزرگی از داده ها را جمع آوری می نماید و روش آکشی نیز راهبرد تازهی را برای جستجوی سوزن در انبار کاه به ما ارائه می دهد که می تواند شواهد وسوسه انگیزی را از حیات فرازمینی پیشرفته به دست بیاورد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "شکار بیگانگان فضایی در قلب کهکشان راه شیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار بیگانگان فضایی در قلب کهکشان راه شیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید