عینک ممنوع، پاشنه بلند و آرایش اجباری، نسخه ژاپنی سواستفاده از زنان!

به گزارش وبلاگ طفره، ژاپنی ها قوانین عجیبی برای پوشش زنان در محل کار وضع نموده اند، آن ها علاوه بر اینکه از زنان می خواهند کفش پاشنه بلند بپوشند، حالا استفاده از عینک را هم ممنوع نموده اند.

عینک ممنوع، پاشنه بلند و آرایش اجباری، نسخه ژاپنی سواستفاده از زنان!

در ژاپن زنان را از استفاده عینک در محل کار منع نموده اند! این کار در راستای قوانین سفت و سختی رخ داده که شرکت ها برای پوشش و ظاهر زنان در نظر گرفته اند. این ماجرا باعث به وجود آمدن موج توئیتری شده و ژاپنی ها با هشتگ عینک ممنوع است به این موضوع اعتراض نموده اند. در کامنت ها این قوانین را قدیمی دانستند و گفتند که کارفرماهای احمق چنین قوانینی را در وضع می نمایند.

یک کارمند رستوران در توئیتی نوشته که بارها به او به خاطر استفاده از عینک تذکر داده شده و گفته اند عینک باعث می گردد ظاهری بی ادب داشته باشد.

در این میان یک نفر از شرکت هواپیمایی هم نوشته که به آن ها گفته شده استفاده از عینک باعث پوشانده شدن آرایش چهره می گردد و از همین رو نباید از آن استفاده نمایند.

گروه دیده بان حقوق بشر درباره این قوانین موضع گیری نموده و گفته چنین رفتارهایی تبعیض علیه زنان است. به همین دلیل ژاپن اوایل سال میلادی جاری با قانون اجباری کردم کفش پاشنه بلند برای زنان درگیر بود که طی آن بیش از 21 هزار نفر طوماری را امضا کردند و خواهان لغو قانون کفش پاشنه بلند برای زنان شدند.

منبع: عصر ایران

به "عینک ممنوع، پاشنه بلند و آرایش اجباری، نسخه ژاپنی سواستفاده از زنان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک ممنوع، پاشنه بلند و آرایش اجباری، نسخه ژاپنی سواستفاده از زنان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید