فِرِد: متأسفانه ما هنوز در جامعه ای عقب افتاده هستیم، نباید به افراد نژادپرست توجهی کنیم

به گزارش وبلاگ طفره، هافبک برزیلی تیم فوتبال منچستریونایتد می گوید توهین های نژادی در ورزشگاه ها نشان از جامعه ای عقب افتاده دارد.

فِرِد: متأسفانه ما هنوز در جامعه ای عقب افتاده هستیم، نباید به افراد نژادپرست توجهی کنیم

به گزارش وبلاگ طفره، فِرِد که در جریان فزونی 2 بر یک شب گذشته (شنبه) منچستریونایتد مقابل منچسترسیتی در هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس در صحنه ای که قصد زدن ضربه کرنر را داشت، در ورزشگاه اتحاد از سوی برخی هواداران منچسترسیتی مورد توهین نژادی قرار گرفت، می گوید این موضوع گواهی بر عقب ماندگی در جامعه است. در این بازی همچنین جسی لینگارد، بال هجومی شیاطین سرخ هم مورد این توهین نژادی قرار گرفت و باشگاه منچسترسیتی اعلام کرده همکاری لازم با پلیس برای یافتن این افراد و محرومیت مادام العمر آنها از حضور در ورزشگاه را خواهد داشت.

این هافبک برزیلی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ESPN برزیل گفت: متأسفانه ما هنوز در جامعه ای عقب افتاده هستیم. جای تأسف دارد که در سال 2019 هنوز باید چنین چیزهایی را ببینیم. من در زمین چیزی ندیدم و پس از بازی در رختکن وقتی اعضای تیم این صحنه های نژادپرستی را نشانم دادند، دیدم. یکی از تماشاگران حتی فندکی به سمت من پرتاب کرد که به من برخورد کرد اما سعی کردم توجهی نکنم و سرم به کار خودم باشد.

فِرِد که در سال 2008 از شاختار دونتسک اوکراین به منچستریونایتد پیوست، شرح داد: متأسفانه این اتفاق (توهین های نژادی) در برخی ورزشگاه ها رخ می دهد، در اینجا رخ می دهد و زمانی که در لیگ اوکراین بازی می کردم برای برخی از دوستانم هم رخ داده بود. این اتفاقی غم انگیر است اما ما باید سرمان را بالا بگیریم و فراموش کنیم که چه اتفاقی رخ داده است. ما نباید به این افراد نژادپرست توجه کنیم، چون این چیزی است که آنها می خواهند.

هافبک سیه چرده شیاطین سرخ ادامه داد: بعد از بازی با داور صحبت کردم و او به من گفت که نسبت به این موضوع واکنش نشان خواهیم داد. همه ما صرفنظر از نظر رنگ پوست مان، رنگ موی مان و جنسیت مان یکسان هستیم. همه ما از یکجا آمده ایم و به همانجا هم بازخواهیم گشت. از خدا ممنونم چون دوستان زیادی دارم که در رختکن من را بغل کردند، از جمله لینگارد. نمی خواهم به این موضوع فکر کنم و می خواهم از این موضوع گذر کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فِرِد: متأسفانه ما هنوز در جامعه ای عقب افتاده هستیم، نباید به افراد نژادپرست توجهی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فِرِد: متأسفانه ما هنوز در جامعه ای عقب افتاده هستیم، نباید به افراد نژادپرست توجهی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید