فرکی: نساجی با استفاده از شرایط میزبانی کوشش می نماید به پیروزی برسد، اولین بار نبود که جایگزین جلالی شده بودم

به گزارش وبلاگ طفره، حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: تیم نساجی با انگیزه های خاص خود در دیدار خانگی خود به مصاف ما می آید و امیدوارم هر دو تیم، بازی خوب، تماشاگرپسند و باکیفیتی ارائه نمایند.

فرکی: نساجی با استفاده از شرایط میزبانی کوشش می نماید به پیروزی برسد، اولین بار نبود که جایگزین جلالی شده بودم

به گزارش خبرنگار وبلاگ طفره از قائمشهر، حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش برابر تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: خوشحالم که در بازی آخر، توفیق و قسمت شد که در این شهر و مقابل هواداران خونگرم نساجی قرار بگیریم. آنها را به وسیله رسانه ها و صدا و سیما دنبال می کردم و این اولین بار است که به عنوان مربی در اینجا حضور دارم.

وی ادامه داد: در آخرین بازی فصل، بازی در قائمشهر و استادیوم وطنی را تجربه می کنیم. عشق مردم قائمشهر به نساجی ریشه ای است و من هوادار حضور چنین تیم ها در لیگ برتر هستم.

سرمربی پیکان با بیان اینکه صندلی این تیم و نساجی در جدول نشان می دهد که هر دو تیم شرایط یکسانی در لیگ سال جاری طی نموده اند، گفت: هر دو تیم تغییراتی که در کادر فنی داشته اند. جلالی در نیم فصل دوم به نساجی آمد و نکونام در نیم فصل اول زحمات زیادی کشید. جلالی در نیم فصل اول هم در پیکان حضور داشت و شاید قسمت این بود که در روز پایانی و دیدار مقابل نساجی، رودرروی هم قرار بگیریم.

اولویت من این است که پیکان در بخش فنی، فرهنگی و رفتاری، اثر خوبی از خود به جای بگذارد.، فرکی ضمن بیان این جمله اعلام نمود: امیدواریم بازی خوب و قابل قبولی مقابل تیم خوب نساجی ارائه کنیم مقابل تیم خوب نساجی ارائه کنیم. این تیم با انگیزه های خاص خود در دیدار خانگی خود به مصاف ما می آید و امیدوارم هر دو تیم، بازی خوب، تماشاگرپسند و باکیفیتی ارائه نمایند. نساجی با استفاده از شرایط میزبانی کوشش می نماید به پیروزی برسد و ما هم همین هدف را دنبال می کنیم. شاید فقط پیروزی صندلی ما را تغییر دهد و این اتفاق با تساوی رخ نخواهد داد.

وی درباره حساسیت تقابلش با سرمربی پیشین تیمش یعنی مجید جلالی توضیح داد: هیج حساسیتی درخصوص هیچ اتفاقی در فوتبال تجربه نمی کنم و تمام تمرکزم روی راهنمایی و پیروزی تیمم خواهد بود تا نتیجه خوبی در کارنامه خودم ثبت گردد. من مخالف مطرح شدن بحث های این چنینی نیستم، اما حساسیتی روی آن ندارم. این اولین بار نیست که من جایگزین جلالی شده ام. در تیم های پاس، فولاد و سایپا هم این اتفاق اتفاق افتاده و امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم.

سرمربی پیکان در پاسخ به این پرسش که حضور تماشاگران چه تأثیری در بقای نساجی در لیگ برتر داشته است، گفت: تماشاگران در همه تیم ها و استان ها، رُکن اصلی و محرک و انگیزه دهنده برای کسب نتیجه است. در کنار این موضوع باید شرایطی فراهم باشد و شاهد مسائل حاشیه ای کمتری باشیم تا یک تیم با آرامش کارش را انجام دهد. نقش هواداران در عملکرد نساجی در زمان نکونام و جلالی خیلی مهم بوده است.

فرکی با تمجید از تماشاگران نساجی گفت: به خاطر هوادارانی که نساجی دارد، جای این تیم چندین سال در لیگ برتر خالی بود و بقای این تیم در لیگ برتر جای خوشحالی دارد. زیبایی فوتبال به تماشاگر است. اگر استادیوم خالی باشد، دو تیم هرچقدر هم خوب بازی نمایند قشنگی ندارد، اما هواداران هر جا که باشند، بازی را گرم می نمایند.

وی پس از تشکر یکی از وبلاگ طفره از حضور او در نشست خبری با وجود غیبت زیاد مربیان در کنفرانس خبری اعلام نمود: این کار وظیفه ماست. در این سال ها شاید یک یا دو بار در نشست خبری حاضر نشدم و همواره به احترام جامعه رسانه ای و مردم، در این نشست حاضر می شوم. امیدورام همکاران ما احساسی برخورد ننمایند و وظیفه خود را انجام دهند. ممکن است یک روز تیم ما شکست بخورد، اما دلیلی ندارد که به مردم بی احترامی کنیم.

سرمربی پیکان درباره ورود مربیان جوان به تیم های لیگ رجحان توضیح داد: زمانی که ما مربیان خواستار داشته باشیم، کوشش می کنیم در فوتبال باشیم و تجارب خود را به نسل جدید انتقال دهیم. اگر هم در فوتبال نباشد، شرایط برای ما تغییر نمی نماید و کارمان را در بخش دیگر فوتبال دنبال می کنیم. مربی تا زمانی که توان و نیز خواستار دارد، کار می نماید. اگر این شرایط فراهم نباشد، جوانان باید جایگزین ما شوند. آنها باید تحمل همه چیز را در مربیگری داشته باشند و نباید تمام فوتبال را با باخت و مساوی تیم شان درگیر نمایند.

فرکی با گلایه از مصاحبه بعضی مربیان گفت: بعضی مدیران تصمیم می گیرند که مربیانی را به خاطر مصلحت هایی به خدمت بگیرند، اما همین بعضی مربیان حرکاتی انجام می دهند که نقطه منفی در کارنامه خود ایجاد می نمایند و فوتبال را به چالش می کشند. مربی برای یک فصل است و او باید به گونه ای رفتار کند که بتواند در کارش تجربه کسب کند. کسب تجربه فقط به تمرین دادن نیست. بلکه اتفاقاتی می افتد و مربیان نباید مسیرشان را تغییر ندهند.

وی درباره حضور در پیکان از شروع نیم فصل دوم گفت: دیدگاه ما این بود که شرایط تیم را نسبت به نیم فصل اول تغییر دهیم. ما با یک بازی کمتر نسبت به نیم فصل اول، سه امتیاز بیشتر کسب کردیم. این در حالی است که مسابقات همواره در نیم فصل دوم سخت تر است. بازی های نیم فصل اول در هفت ماه و دیدارهای نیم فصل دوم در سه ماه برگزار می گردد. شرایط برای تیم بحران زده پیکان که اواخر نیم فصل اول نتایج خوبی نگرفت، سخت بود. در شروع نیم فصل دوم، دو شکست به شکست های ما اضافه شد.

سرمربی پیکان در ادامه اضافه کرد: در نیم فصل دوم ار سختی را دنبال کردیم، اما با یاری باشگاه، بازیکنان و اعضای کادر فنی، پیکان را از این شرایط خارج کردیم. انتظارمان برای این فصل همین است که تک رقمی شویم که شاید بازی فردا ما را به این نقطه برساند. شاید هم دورقمی باقی بمانیم، اما در هفته های گذشته نتایج خوبی گرفتیم و با آسوده بودن خیال مان از بقا در لیگ برتر، به هدف مان رسیدیم.

فرکی در خصوص ادامه همکاری با خودروسازان در لیگ نوزدهم توضیح داد: باشگاه برای فصل بعد باید سیاست ها و نیز بودجه خود را تعیین کند. باید بازیکنانی بیاوریم که برای فصل بعد زنگ تفریح نباشیم. دوست داریم فصل آینده صندلی بهتری نسبت به سال جاری داشته باشیم. باید ببینیم بودجه باشگاه و بضاعت ما در جابجایی چقدر است.

وی درخصوص غایبان تیمش برای بازی فردا اعلام نمود: ماهان رحمانی محروم است. چند بازیکن از جمله سامان نریمان دنیا و شاهین ثاقبی هم مصدوم هستند و آنها را در اختیار نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرکی: نساجی با استفاده از شرایط میزبانی کوشش می نماید به پیروزی برسد، اولین بار نبود که جایگزین جلالی شده بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرکی: نساجی با استفاده از شرایط میزبانی کوشش می نماید به پیروزی برسد، اولین بار نبود که جایگزین جلالی شده بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید