وزیر خارجه اتریش: همه طرف های برجام خواهان پیشرفت مذاکرات هستند

به گزارش وبلاگ طفره، وزیر امور خارجه اتریش ضمن هشدار درباره محدود بودن زمان باقی مانده برای احیای برجام گفت، همه طرف ها به پیشبرد مذاکرات متعهد هستند.

وزیر خارجه اتریش: همه طرف های برجام خواهان پیشرفت مذاکرات هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، الکستاندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش روز پنجشنبه گفت، زمان باقی مانده برای احیای برجام محدود است و شاید این آخرین شانس برای عملی کردن آن باشد.

به نوشته پایگاه خبری نشنال نیوز، شالنبرگ در آستانه آغاز مذاکرات در مصاحبه ای گفت: آن ها می دانند که در حال قدم برداشتن بر روی لایه نازکی از یخ هستند و عقربه ساعت با صدای بلندی در حال جلو رفتن است.

وزیر امور خارجه اتریش اضافه کرد: آن ها کاملاً نسبت به مسئولیت های خود آگاه هستند و روشن است که نیروهایی در میان تمام طرف ها وجود دارد که نفعشان در شکست این مذاکرات است.

شالنبرگ در ادامه گفت: اما این را می دانم که هر دو طرف متعهد به ایجاد پیشرفت در مذاکرات هستند. شاید این آخرین تلاش دیپلماتیک برای نجات [برجام] باشد.

وی درباره عواقب احتمالی شکست مذاکرات مدعی شد: آنچه شاهد خواهیم بود، رقابت تسلیحاتی در منطقه خلیج [فارس] است و چنین چیزی بر امنیت کل اروپا از جمله اتریش تأثیرگذار خواهد بود.

شالنبرگ گفت، دیپلمات های حاضر در این مذاکرات واقعاً باید تا ماه می به توافق دست پیدا کنند.

نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (پنجشنبه) ساعت 12:30 به وقت وین (15 به وقت ایران) با حضور هیأت های ایران و 1+4 (فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه) و کننده اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه 24 فروردین به منظور شرکت در این نشست در رأس هیأتی از جمله کنندگان وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی و بانک مرکزی وارد وین شد.

کنندگاه روسیه و چین طی چند روز گذشته با عراقچی دیدار و گفت و گو کردند. معاون وزیر خارجه هم چنین دیروز (چهارشنبه) با شالنبرگ دیدار کرد.

با گذشت نزدیک به سه سال از خروج آمریکا از برجام، دولت جدید این کشور اعلام کرده خواهان بازگشت به این توافق هسته ای است. با این حال واشنگتن مدعی است، برجام باید به عنوان پایه ای برای مذاکره بر سر مسائل موشکی و منطقه ای ایران باشد.

تهران با رد این ادعا تأکید کرده شرط احیای برجام لغو تمامی تحریم های هسته ای و غیرهسته ای است که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا وضع شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه اتریش: همه طرف های برجام خواهان پیشرفت مذاکرات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه اتریش: همه طرف های برجام خواهان پیشرفت مذاکرات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید