لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - با تصمیم فدراسیون والیبال، رقابت های لیگ برتر با 16 تیم و به شیوه لیگ جهانی برگزار می گردد و همچنین هیچ تیمی به دسته یک سقوط نمی کند.

لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بحث 16 تیمی شدن رقابت های لیگ برتر والیبال موضوعی بود که از زبان رئیس فدراسیون مطرح و روز دوشنبه به صورت نهایی تصویب شد.

میلاد تقوی دبیر کل فدراسیون والیبال با تأیید این خبر گفت: مسابقات از مهرماه به صورت 16 تیمی و به شیوه لیگ جهانی برگزار می گردد. تصمیم بر این شد 14 تیم در لیگ برتر باقی بمانند و دو تیم صعودنماینده از دسته یک به لیگ برتر ملحق شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیمی از جمع 14 تیم درخواست انصراف داده است یا خیر؟ گفت: هنوز هیچ تیمی درخواستی مبنی بر انصراف نداده چرا که هنوز نامه کتبی به باشگاه ها ارسال نشده است. تیم ها تا اردیبهشت ماه فرصت دارند برای حضور در لیگ برتر اعلام آمادگی نمایند و پس از آن فدراسیون تصمیم گیری می نماید.

تقوی ادامه داد: سال گذشته فدراسیون در بحث بدهی ها سخت گیری های لازم را انجام داد اما گاهی به خاطر شرایط کرونایی، نرمش هایی صورت گرفت که سال جاری این گونه نخواهد بود و شرایط سخت تر هم می گردد.

دبیرکل فدراسیون والیبال اظهارداشت: یکی از بندهایی که سعی داریم در آیین نامه مسابقات لحاظ کنیم، این است تا برای جلوگیری از بازی تیم های بدهکار، دیگر نیازی به حکم دادگاه نباشد و شاکی بتواند درخواست لغو بازی را از سوی فدراسیون داشته باشد. این گونه دیگر تیم ها نمی توانند بازیکنان خود هم بدهکار بمانند.

تقوی در پاسخ به این سوال که آیا شهرهای میزبان برای مسابقات تعیین است؟ گفت: بر اساس اولویتی که شهرها برای میزبانی داشته باشند فدراسیون تصمیم گیری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید