معافیت 75 درصد از مشترکان برق از افزایش تعرفه ها

به گزارش وبلاگ طفره، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس الگوی مصرف تعیین شده برای برق، مصرف بیش از 75 درصد از مردم کشور پایین تر از الگو قرار داشته و مشمول افزایش قیمت نمی شوند.

معافیت 75 درصد از مشترکان برق از افزایش تعرفه ها

به گزارش وبلاگ طفره و به نقل از توانیر؛ آقای مصطفی رجبی مشهدی افزود: الگوی مصرف در منطقه ها جغرافیایی مختلف هیچ تغییری نکرده و برای کسانی که مصرف ماهیانه برق آن ها پایین تر از الگو باشد هیچ افزایش تعرفه ای درنظر گرفته نشده است. در ماه های غیر گرم سال الگوی مصرف 200 کیلووات ساعت تعریف شده که این عدد برای ماه های گرم سال که خردادماه تا شهریورماه است در منطقه ها گرمسیر 3 هزار کیلووات ساعت در ماه و برای منطقه ها عادی 300 کیلووات ساعت است که نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه الگوی مصرف نسبت به گذشته تغییر نکرده است، گفت: مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه برق مصرف می کنند، مشمول هیچ افزایش قیمتی نمی شوند و کماکان نظام تعرفه گذاری مصوب سال 1397 برای این مشترکان لحاظ خواهد شد.

رجبی مشهدی افزود: در این آیین نامه همچنین پیش بینی شده که اگر مشترکی بتواند در چهارماه گرم سال مصرف خود را به کم تر از الگوی مصرف کاهش دهد می تواند متناسب با میزان کاهش، پاداشی متناسب با هزینه هایی که برابر تامین برق برای وزارت نیرو است را دریافت کند و در شرایطی حتی مشترکان خانگی بستانکار نیز خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به جزئیات تشویق های در نظر گرفته شده گفت: اگر مشترکی در فصل گرم 200 کیلووات ساعت برق مصرف کرده و در پی آن 100 کیلووات ساعت زیر الگوی از برق استفاده کند، از یک پاداش کم مصرفی، بهره مند خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات افزایش قیمت پرمصرف ها نیز گفت: مشترکانی که بر خلاف تشویق های تعیین شده همچنان به مصرف بالای خود ادامه دهند، تعرفه برق آن ها افزایش خواهد یافت. میزان مصرف مازاد بر الگو متناسب با افزایش مصرف به صورت پلکانی و بر اساس هزینه های تامین انرژی اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: در حال حاضر مشترکان پرمصرفی که مازاد الگوی تعیین شده در هر منطقه برق مصرف می کنند، کمتر از 25 درصد کل هستند و بیش از 75 درصد مشترکان برق، کمتر از الگوی تعیین شده مصرف دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کاهش مصرف مشترکان پر مصرف به میزان کمتر از الگو، علاوه بر اینکه صورتحساب آن ها کاهش می یابد، امکان تامین برق پایدار را به ویژه در تابستان فراهم می کنند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "معافیت 75 درصد از مشترکان برق از افزایش تعرفه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت 75 درصد از مشترکان برق از افزایش تعرفه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید