موثرترین راه های کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی

به گزارش وبلاگ طفره، افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می دهند و به طور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا 350 کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می سوزانند که این اندازه چیزی در حدود 17 کیلوگرم در سال است.

موثرترین راه های کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی

پیروری از رژیم های غذایی سخت باعث می گردد که افراد معمولا از احساس گرسنگی در طول روز شکایت نمایند. بسیاری به علت همین احساس گرسنگی رژیم های خود را دنبال نمی نمایند، اما پزشکان معتقدند دنبال کردن بعضی شیوه های زندگی به کاهش وزن موثر بدون احساس گرسنگی یاری می نماید.

در این تئوری، شما می توانید با گذراندن ساعت ها در سالن های ورزشی اندازهی از کالری را از بین ببرید، اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست، از طرفی تحمل رژیم های سخت برای همه افراد امکان پذیر نیست. در عوض این 7 روش اگر هر روز به کار گرفته شوند بدون کوشش زیاد و تحمل گرسنگی به کاهش وزن یاری می کنید:

فعالیت بدنی منظم داشته باشید: افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می دهند و به طور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا 350 کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می سوزانند که این اندازه چیزی در حدود 17 کیلوگرم در سال است.

وعده های غذایی را در فواصل معین مصرف کنید: مطالعات بسیاری پیشنهاد می دهند که بین وعده های غذایی خود فاصله های معینی قرار دهید و همگی را در یک اندازه تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی معین با سوزاندن اندازه کالری بیشتری بعد از غذا خوردن، واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه است. وقتی شما وعده های غذایی منظمی در طول روز می خورید کمتر محتمل است که دچار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.

به اندازه کافی آب بنوشید: نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم زیاد کند. نوشیدن 2 لیوان آب سرد اندازه سوخت و ساز بدن را تا 30 درصد افزایش داده و اثر آن تا 90 دقیقه باقی می ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از کوشش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از کوشش بدن برای جذب آب است. افزایش مصرف روزانه آب تا 8 لیوان به شما یاری می کند تا در طول سال حدود 3 و نیم کیلوگرم کم کنید.

به جای آسانسور از پله ها بهره ببرید: بالا رفتن از پله ها، یک عمل برای تقویت کردن پا ها است. چون شما وزن بدن تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای این کار بهره ببرید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و ... دارید، قبل از آن با پزشک تان مشورت نمایید.

کار های روزمره را با جنب و جوش بیشتر انجام دهید: قدرت و شدت کار های روزانه تان را افزایش دهید. از تمیز کردن خانه گرفته تا به گردش بردن کودک تان. به عبارتی بهتر است همه کار های تان را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

از کیسه های خرید به جای دنبل بهره ببرید: این که از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی تر شدن بدن تان را می گیرید. کیسه های خرید خود را به صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید.

حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ 2 کیسه کوچک تر را به جای یک کیسه بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می توانید بارتان را جا به جا کنید.

فیبر کافی بخورید: یک رژیم غذایی با فیبر بالا می تواند دریافت کالری شما را بدون این که احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه معین شده زنانی که روزانه 13 گرم یا کمتر فیبر دریافت می نمایند ممکن است 5 برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می خورند، دچار افزایش وزن شوند. فیبر به وسیله مکانیزم های زیر موجب کاهش وزن می گردد:

سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد، چون به جویدن بیشتری نیاز دارد.

سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می دهد.

هورمون های سیری را بالا می برد. برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می کنید که هر کدام از آن ها حدود 4 گرم فیبر را شامل می گردد. در میان وعده های تان از میوه بهره ببرید و آن ها را در دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما بالا می رود.

منبع: فرادید

به "موثرترین راه های کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موثرترین راه های کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید