موضع جالب کمیته ملی المپیک درباره فوتبال

به گزارش وبلاگ طفره، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در انتها مجمع کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران گفت: کوشش کردیم عملکرد شفافی داشته باشیم و کمترین بحث و جدل را در مجمع شاهد بودیم.

موضع جالب کمیته ملی المپیک درباره فوتبال

وی تاکید نمود: در سال خاتمهی کمیته، اولین استراتژی ما وحدت در ورزش و دومین آن شفافیت و جوابگویی است. تمام منابع و مصارف ما شفاف است و جهت همه فدراسیون نیز باید شفافیت حداکثری و سپس ایجاد نشاط باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رویکرد ما کلان نگری بود به این معنا که کوشش کردیم از روزمرگی فاصله بگیریم. در آموزشگاه برآورد هزینه 20 میلیارد است و 10 میلیارد هم خرید هزینه داریم و کوشش می کنیم تا خاتمه سال کارهای مربوط به آموزشگاه را نهایی کنیم و نوسازی ها به نحوی باشد که تا 10 سال جوابگوی قهرمانان باشد.

وی اضافه نمود: 2500 اثر در موزه سازماندهی شده است. تالار مشاهیر رونمایی شده و تالارهای جدید نیز رونمایی خواهد شد. کوشش ما برای توسعه بودجه وجود داشت و 43 میلیارد را در سه سال 120 میلیارد تومان کردیم و اگر در مجلس بودجه دولت را تصویب گردد به مرز 200 میلیارد می رسانیم. شاخص پرداخت بودجه نیز تدوین شده است.

صالحی امیری تاکید نمود: سال جاری میزان حقوق مزایای قهرمانان را 50 درصد افزایش می دهیم و کسانی که دغدغه بیماری دارند با پاسخ مثت حمایت ما رو به رو خواهند شد. هر قهرمانی که تا روز آخر سهمیه بگیرد در مجموع 90 میلیون تومان یاری هزینه دریافت خواهد نمود.

وی توضیح داد: در سال جدید از مجموع 91 میلیارد و 300 میلیون تومان بودجه، 49 میلیارد و 800 میلیون تومان به فدراسیون ها پرداخت کردیم و از 76 درصد بودجه ای که سال جاری دریافت کردیم، 55 درصد آن را به فدراسیون ها دادیم . 3 میلیارد حقوق مربیان و ورزشکاران را دادیم. همچنین 2میلیارد و 800 میلیون تومان حقوق 10 نفر ورزشکار بورسیه توسط IOC به صورت معادل ریالی پرداخت شده و 28 میلیارد تومان هزینه پرسنلی و سایر امور بوده است. همچنین 12 میلیارد تومان زیر ساخت ها هزینه شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: 18 کمیسیون فعال در کمیته داریم، 230 نفر از نخبگان ورزش با ما همکاری دارند. همچنین تاریخ شفاهی را به صورت جدی در دستور کار دادیم، امیدواریم تا خاتمه سال اولین محصول آن را رونمایی کنیم، تا کنون 14 پروژه تاریخ شفاهی تصویب شده است. در کمیته بنا داریم با مجوز نهادها 10 تا 15 قهرمان را جذب کنیم و نسل آینده مدیران کمیته از قهرمانان خواهند بود.

وی اضافه نمود: در سه سال گذشته بیش از 100 جلسه با مسئولین جهانی داشتیم و آنچه برای ما حیاتی است این است که در دیپلماسی کاهش تهدیدات و افزایش فرصت ها را ببینیم. تمام ظرفیت کمیته و وزارت ورزش برای برگزاری رویدادهای 2021 که مهم ترین آن المپیک است، خواهد بود.

صالحی امیری گفت: آنچه شکل گرفت این است که علاوه بر پرداخت صددرصدی بودجه، 14 میلیارد تومان مازاد به فدراسیون ها یاری شد تا بهترین آمادگی را داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئله اساسنامه کمیته با تعامل قابل حل شدن نبود و آیا ممکن است با IOC وارد مناقشه شویم، گفت: الان اساسنامه در کمیته اجرا می گردد ولی در کوششیم تا با تعامل با شورای نگهبان مسئله حل گردد و دنبال مناقشه نیستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد اینکه قبلا گفته بود اگر کمیته عضو مجمع فوتبال نباشد، از حضور فدراسیون فوتبال در مجمع جلوگیری می گردد، گفت: فوتبال بخش تفکیک ناپذیری از جامعه است. سیاست ما با فوتبال تعاملی است. فوتبال کام ملت را شیرین نموده و باید به تقویت فوتبال یاری کنیم. درباره اینکه ما در مجمع هستیم یا نه با تعامل این موضوع را حل خواهیم کرد و من به صلاح کمیته نمی دانم تقابل داشته باشیم. با انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص صحبت خواهیم کرد. فعلا مبنا را بر سکوت گذاشتیم تا انتخاب رئیس و هیئت رئیسه جدید فدراسیون انجام گردد.

منبع: فرارو

به "موضع جالب کمیته ملی المپیک درباره فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع جالب کمیته ملی المپیک درباره فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید