نحوه ساخت تخت خواب با پالت چوبی ، آموزش کامل بهمراه عکس

به گزارش وبلاگ طفره، در این بخش از مطالب خودتان بسازید با نحوه ساخت تخت خواب با پالت چوبی بطور کامل آشنا خواهید شد. تخت خوابی که مدنظر داریم اندازه 1 در دو متری دارد، بنابراین یک تخت یک نفره است که برای اتاق خواب جوانان و نوجوانان بسیار مناسب است. برای ساخت تخت خواب 100 در 200 سانتی متر احتیاج به پالت های 120 در 80 سانتی متر داریم که اندازه استاندارد پالت های یورو یا اروپایی هست. این پالت ها در داخل کشورمان نیز به وفور یافت می شوند و در کارخانه های بازیافتی یا حتی بصورت اینترنتی نیز قابل تهیه هستند. کل فرایند ساخت تخت خواب با داشتن تمام وسایل، چیزی حدود 5 تا 6 ساعت وقت می برد.

نحوه ساخت تخت خواب با پالت چوبی ، آموزش کامل بهمراه عکس

برای ساخت تخت خواب یک در دو، ما به 7 عدد پالت چوبی سایز یورو احتیاج داریم. دو لایه سه تایی پالت روی هم، برای بدنه تخت و یک پالت هم برای تاج تخت خواب احتیاج است. از لحاظ ایمنی پالت ها خیالتان راحت باشد. پالت های یورو چون همراه با کالاهای مهم وارد کشور می شوند، تا وزن 2500 کیلوگرم را هم تحمل می نمایند. فقط هنگام خرید پالت سعی کنید حتما از مدل های گرما دیده خرید کنید که هیچگونه آفتی درون چوب وجود نداشته باشد. همچنین هر چه پالت تمیزتر باشد، چوب سالم تری داشته و برای اتاق خواب شما مناسب تر است.

برای آغاز کار ساخت تخت خواب با پالت چوبی ابتدا دستکش های مناسب برای محافظت از دست هایتان را خریداری کنید. کار را با سمباته کاری چوب آغاز می کنیم. پالت ها از چوب خام تهیه شده اند و بنابراین باید مقدار زیادی سمباته بخورند تا یک سطح یکدست و صاف داشته باشند. این کار را می توانید با سمباته برقی نیز انجام بدهید.

قسمت های کوچک پالت چوبی را می توانید با دست سمباته کنید. مثلا گوشه ها یا کنج پالت که امکان سمباته آنها با سمباته برقی وجود ندارد.

خرید 42 مدل پیچ گوشتی شارژی و برقی [ قیمت جدید ] ارسال رایگان

حال پس از سمباته کاری باید تکه های اضافه از خاتمهی پالت را با اره م ببریم تا خاتمهی پالت ها نیز یکدست و مرتب باشند. پس از برش قسمت خاتمهیی را با سمباته پولیش می دهید.

در عکس های زیر تفاوت بین چوب معمولی با چوب سمباته شده را مشاهده می فرمایید.

اگر سه عدد پالت را کنار هم قرار بدهیم طول آنها به 240 سانتی متر می رسد که خوب طول زیادی محسوب می گردد و باید 40 سانتی متر اضافه بریده گردد.

و در خاتمه باید قسمت بریده دوباره با سمباته پولیش دهید.

برای گرد کردن گوشه های تیز پالت، می توانید از دستگاه فرز یاری بگیرید. کافی است فقط گوشه های تیز پالت را فرز گرد کنید.

مهارت های ساده اما حرفه ای در نجاری

حال نوبت رنگ آمیزی پالت ها است، برای اینکار می توانید از هر رنگی که دوست دارید بهره ببرید، در اینجا از رنگ سفید استفاده شده که انتخاب مطمئن تری بوده و با هر جور دکوراسیونی به خوبی ست و مچ می گردد. البته می توان بدون رنگ هم کار را پیش برد، این کار برای آنهایی که خواهان دکوراسیونی محلی یا روستیک هستند کار بسیار بجا و مناسبی است. اما اگر قرار است از رنگ بهره ببرید، برای اینکه رنگ به خوبی بر روی پالت بشیند بهتر است دو یا سه لایه رنگ آمیزی کنید.

حال نوبت وصل کردن تکه های تخت خواب به یکدیگر است. این قدم را می گردد مهم ترین قدم در ساخت تخت خواب با پالت چوبی بحساب آورد چرا که باعث محکم شدن پالت ها سرجای خود می گردد. برای وصل کردن باید بست های فلزی تخت (مانند شکل های زیر) را با یاری دلر و پیچ به پالت ها نصب کنید. ابتدا ردیف اول پالت ها را با یاری این بست های فلزی و پیچ به یکدیگر وصل می کنیم. برای تاج تخت خواب، اینجا از سه عدد بست تخت فلزی استفاده شده است. برای بدنه تخت نیز از چهار عدد بست فلزی در دو سمت پالت استفاده شده است. ردیف دوم اما بدون احتیاج به بست و فقط بتوسط پیچ به یکدیگر متصل می شوند.

ایده های شگفت انگیز برای ساخت تاج تخت خواب با وسایلی ساده

کار ساخت تخت خواب دیگر تمام است، تنها کارهای به جامانده پهن کردن تشک و انتخاب روتختی و بالش های مناسب است. حال وقت استراحت و لذت بردن از تخت خواب ساخته خودتان است. همه چیز برای یک خواب آرام و راحت مهیاست.

مشاهده کردید که کار ساخت تخت خواب با پالت چوبی آنقدرها هم سخت نیست، شاید سخت ترین قسمت کار را بتوان پیدا کردن پالت های مناسب و پیچ کردن پالت ها به یکدیگر دانست. اگر فکر می کنید این کار را نمی توانید انجام بدهید، می توانید از بعضی نجارها یاری گرفته تا در سریعترین زمان برای تان تخت را آماده نمایند. موضوعی که مهم است، قیمت تمام شده این تخت خواب بسیار کمتر از یک تخت آماده خواهد بود. تخت خواب های ام دی اف معمولی و نه چندان باکیفیت با سایر مشابه چیزی حدود 1.5 تا 2 میلیون تومان قیمت می خورند و حتی از لحاظ کارایی و راحتی شاید به تخت خواب های پالتی هم نرسند.

منبع: اتاق

به "نحوه ساخت تخت خواب با پالت چوبی ، آموزش کامل بهمراه عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ساخت تخت خواب با پالت چوبی ، آموزش کامل بهمراه عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید