وام 550 میلیون تومانی برای خرید است یا ساخت مسکن؟

به گزارش وبلاگ طفره، وام ساخت مسکن در طرح نهضت ملی، هم اکنون برای کلان شهر تهران 450 میلیون تومان، سایر کلان شهرها 400 میلیون تومان، مراکز استان ها و شهرهای بزرگ 350 میلیون تومان و شهرهای کوچک با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر 300میلیون تومان است.

وام 550 میلیون تومانی برای خرید است یا ساخت مسکن؟

دنیای اقتصاد نوشت: دیروز، خبری به نقل از مهرداد بذرپاش، وزیر راه وشهرسازی منتشر شد که در آن، وزیر، خبر از افزایش وام مسکن به 550 میلیون تومان در صورت موافقت شورای پول و اعتبار داده بود.

بعضی از خبرگزاری ها در متن خبر خود از عبارت افزایش وام خرید مسکن و بعضی دیگر بدون اشاره به اینکه این افزایش شامل وام خرید خانه خواهد شد یا وام ساخت، تنها به ذکر افزایش وام مسکن به 550 میلیون تومان به نقل از وزیر راه وشهرسازی اکتفا نموده بودند.

در این خبرها به نقل از وزیر راه وشهرسازی گفته شده بود: پیشنهاد افزایش وام بانک مسکن به 550 میلیون تومان در شورای پول و اعتبار در حال آنالیز است و احتمالا تصویب می گردد.

پیگیری های دنیای اقتصاد از وزارت راه وشهرسازی برای پاسخ به این سوال که آیا این وام، مربوط به وام ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن است یا شامل وام خرید مسکن است که بعضی از بانک ها از جمله بانک عامل بخش مسکن به متقاضیان خرید خانه پرداخت می نمایند، نشان داد: این افزایش که وزیر راه وشهرسازی، قریب الوقوع بودن آن در صورت موافقت شورای پول و اعتبار را مطرح نموده است مربوط به طرح خانه سازی دولتی است که از سال گذشته این وزارتخانه پیگیر این افزایش بوده است.

البته هنوز اطلاعی از اینکه این وام 550 میلیون تومانی قرار است جایگزین سقف فعلی وام ساخت مسکن دولتی در تهران که هم اکنون 450 میلیون تومان است گردد یا وزیر، رسیدن وام ساخت مسکن در قالب احداث یک میلیون خانه در شهرهای کشور، به میانگین 550 میلیون تومان را اعلام نموده است، در دست نیست.

وام ساخت مسکن در طرح نهضت ملی، هم اکنون برای کلان شهر تهران 450 میلیون تومان، سایر کلان شهرها 400 میلیون تومان، مراکز استان ها و شهرهای بزرگ 350 میلیون تومان و شهرهای کوچک با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر 300میلیون تومان است. این در حالی است که گفته می گردد پیش از این بحث یکسان سازی رقم وام ساخت در طرح خانه سازی دولتی نیز به عنوان یک پیشنهاد از سوی وزارت راه وشهرسازی مطرح بوده است و بعضی برآورد ها احتمال یکسان سازی وام ساخت نهضت ملی و رسیدن آن به 550 میلیون تومان در همه شهرها و همه پروژه ها را مطرح می نماید.

منبع: عصر ایران

به "وام 550 میلیون تومانی برای خرید است یا ساخت مسکن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 550 میلیون تومانی برای خرید است یا ساخت مسکن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید