وزیر کشور: امیدواریم دی یا بهمن واکسن کرونا را تهیه کنیم

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - وزیر کشور از دستور رییس جمهوری برای تهیه هر چه زودتر واکسن کرونا اطلاع داد و گفت امیدواریم بتوانیم تا دی یا بهمن واکسن کرونا را برای گروه های هدف تهیه کنیم.

وزیر کشور: امیدواریم دی یا بهمن واکسن کرونا را تهیه کنیم

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی اعلام کرد: در جلسه روز گذشته ستاد ملی کرونا، حسن روحانی رییس جمهوری دستور دادند تا هر چه زودتر واکسن کرونا تهیه گردد و با پیگیری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا، امیدواریم که بتوانیم واکسن را تا دی یا بهمن ماه سال جاری با اولویت گروه های هدف مثل افراد بالای 65 سال یا دارای بیماری زمینه ای جهت تزریق تهیه کنیم.

34 شهر قرمز نارنجی شدند

رحمانی فضلی با بیان اینکه همکاری دستگاه ها در قالب طرح هوشمند بسیار خوب و هماهنگ بوده، گفت: هدف کاملا تعیین، و راستا کار و طرح کاملا روشن بود به ویژه مردم در این مدت همکاری های بسیاری خوبی داشتند و به همین دلیل براساس گزارشی که امروز ارائه شد از 164 شهری که قرمز بودند به 34 شهر رسیده است که امیدواریم این 34 شهر هم به مرور به نارنجی و به مرور به زرد تبدیل گردد.

رحمانی فضلی بیان نمود: دستگاه های مختلف عملکردهای متفاوتری را داشتند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اقدامات خود را شرح دادند.

500 هزار خودرو به علت عدم رعایت محدودیت ها جریمه شدند

وی با اشاره به گزارش نیروی انتظامی از شرایط ترددهای بین جاده ای و درون شهری گفت: نیروی انتظامی گزارش بسیاری خوبی هم از ترددهای بین جاده ای و هم ترددهای داخل شهر بعد از ساعت 9 ارائه کرد. حدود 500 هزار خودرو از ساعت 9 تا 4 صبح جریمه شدند. البته ما واقعا راضی به جریمه حتی یک مورد هم نیستیم اما وقتی که همه رعایت می نمایند و عده ای رعایت نمی نمایند ناگزیر به جریمه هستیم.

وزیر کشور درباره پلمپ کردن بعضی از اصناف گفت: البته تعداد این اصناف زیاد نبوده است ولی همین تعداد کم هم رضایت بخش نیست و امیدوار هستیم که همه مردم و همه فعالیت ها دقت نمایند.

رحمانی فضلی ادامه داد: مخابرات هم در حوزه کنترل ها و رصد و رهگیری مبتلایان و وزارت راه و شهرسازی در حوزه ریلی و هم زمینی اقدامات خوبی داشته اند.

ارائه خدمات به افراد با کارت ملی خواهد بود

وی یادآور شد: ما از این هفته اعلام کردیم که در همه ادارات و دستگاه های اجرایی اعم از قوه مجریه و قضاییه و مقننه، ارائه خدمات با کارت ملی باشد و هر کس کارت ملی خود را همراه داشته باشد و بعد از کنترل اولیه، کارت به افراد خدمات داده می گردد.

وزیر کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی که شده بود، دستگاه های اداری باید خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه نمایند. در این زمینه وزارت راه و شهرسازی بهترین عملکرد را داشته است.

رحمانی فضلی بیان کرد: در جلسه امروز مقرر شد سازمان امور اداری و استخدامی با وزارت ارتباطات و دستگاه مربوطه جلسه ای برگزار نمایند و تمام دستگاه ها گزارش عملکرد خود و زمان بندی طرح خود را به ما ارائه دهند.

وی پشتیبانی نیروی انسانی، مالی و امکانات و تجهیزات وزارت بهداشت را از دیگر موضوعات نشست امروز بیان کرد و اضافه نمود: سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی گزارشی را ارائه دادند و کارگروهی تشکیل شد تا اینها را به دقت آنالیز نمایند.

وزیر کشور با بیان اینکه موضوع ماسک و اکسیژن سازها در این جلسه مجددا آنالیز شد، اظهارداشت: گزارش ها نشان دهنده این است که ما در فراوری انبوه ماسک و هم در بحث اکسیژن سازها وارد مرحله خوبی شده ایم که می توانیم ظرف مدت کوتاهی بحث اکسیژن و اکسیژن سازها را در بیمارستان ها کاملا حل شده بدانیم.

رحمانی فضلی درباره ارائه یاری های حمایتی به افراد و خانواده ها و هم مشاغلی آسیب دیدند، گفت: آن میزان از آسیب دیدگی که وجود دارد از طریق دولت واقعا قابل جبران نیست و رقم ها بسیار زیاد است و مردم زحمت می کشند و ایثار و کوشش می نمایند

وزیر کشور ادامه داد: دولت هم در حد امکان و منابعی که دارد بیش از 120 هزار میلیارد تومان بابت این موضوع هم در قالب بودجه عمومی و هم در قالب صندوق توسعه و یاری های دیگر تدارک دیده است که اینها را در قالب یاری های یک میلیون تومانی یا تسهیلاتی و یاری 100 هزار تومانی به هر یک از افراد می دهد.

رحمانی فضلی بیان نمود: گزارش وزارت کار و هم معاونت مالی نشان می دهد که فرایند خوب است و باید کوشش کنیم که حجم این یاری ها را بالا ببریم. توفیقی که به صورت نسبی به دست آمده فقط نتیجه همکاری ها و یاری های مردم است و مردم همکاریها را ادامه بدهند تا ما زودتر از شر این بلا خلاص شویم.

تامین قطعات 5 هزار دستگاه اتوبوس

وزیر کشور ادامه داد: روز گذشته در کارگروه مالی دولت و همچنین کارگروه کمیته ها در حضور رییس جمهوری مقرر شد 5 هزار اتوبوس، قطعات منفصله اتوبوس و واگن های مترو را تا آخر اسفند تامین کنیم.

رحمانی فضلی یادآور شد: با تأمین 5 هزار اتوبوس به صورت قطعات منفصله، اقدام بسیاری خوبی در بحث حمل و نقل شهری ایجاد خواهد شد تا بتواند به کاهش ترافیک جمعیت در داخل اتوبوس و مترو یاری کند.

وی ادامه داد: ظرف چند روز آینده 100 دستگاه اتوبوس دیگر هم در تهران به ناوگان اتوبوسرانی به صورت موقت و با یاری نیروهای نظامی سپاه اضافه می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر کشور: امیدواریم دی یا بهمن واکسن کرونا را تهیه کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: امیدواریم دی یا بهمن واکسن کرونا را تهیه کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید