چه بلایی سر اینستاگرام و فیسبوک آمده است؟

به گزارش وبلاگ طفره، اگر امروز در استفاده از فیسبوک و اینستاگرام مشکل داشتید، باید بگویم که شما تنها نیستید. هر دو برنامه در حال حاضر از دسترش خارج شده و قطع هستند. اما علت این قطعی سراسری در دنیا چیست؟

چه بلایی سر اینستاگرام و فیسبوک آمده است؟

تینا مزدکی: گزارش های قطعی اینستاگرام و فیسبوک از حوالی ظهر امروز منتشر شد، گزارش ها حوالی ساعت 10:24 صبح افزایش یافت و از بیش از 500000 نفر، گزارش قطعی در آن موقع دریافت شد. اما واقعا مشکل از کجاست؟

کاربران گزارش داده اند که از فیس بوک خارج شده اند و توانایی ورود مجدد به حساب های خود را ندارند. در خصوص اینستاگرام نیز، گزارش ها مبنی بر عدم دسترسی کاربران به بخش های مختلف اینستاگرام است. وب سایت Meta Status نیز قطعی سراسری را تایید کرد.

ریشه قطعی فیس بوک و اینستاگرام کجا است؟

به نظر می رسد قطعی فیس بوک و اینستاگرام کاربران بسیاری از نقاط دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر، معین نیست که قطعی فیس بوک و اینستاگرام چه زمانی رفع می گردد. متا به وضوح از این موضوع مطلع است، اما در حال حاضر معین نیست که چه زمانی همه چیز به حالت عادی بازگردد.

اندی استون، که در تیم ارتباطات در متا کار می نماید، در ساعت 10:52 صبح در X پستی منتشر کرد که تیم متا مطلع است که مردم برای دسترسی به خدمات مشکل دارند و متا اکنون روی این موضوع کار می نماید.

آیا سایر وب سایت ها از کار افتاده اند؟

اگرچه فیس بوک و اینستاگرام بیشترین مسائل را تجربه می نمایند، اما آنها تنها وب سایت هایی نیستند که از امروز صبح کاربران آن گزارش قطعی می دهند. Down Detector بعلاوه از افزایش گزارش های قطعی یوتیوب، گوگل پلی، تردز، X (توئیتر سابق) و سایر وب سایت ها خبر می دهد.

معین نیست که آیا این قطعی ها به هم مرتبط هستند یا نه یا این که چه تعداد از گزارش های کاربران نادرست است. کلودفلر امروز صبح نیز مسئله ای را شناسایی کرد، بنابراین ممکن است همه این قطعی ها به آن مربوط باشند. کلودفلر می گوید کمی پس از ساعت 11 صبح آغاز به اجرای یک اصلاح نموده است، بنابراین باید صبر کنیم و منتظر بمانیم تا ببینیم آیا فیس بوک، اینستاگرام و سایر سایت ها به روال سابق باز می گردند یا خیر.

منبع: digitaltrends

227323

منبع: خبرآنلاین

به "چه بلایی سر اینستاگرام و فیسبوک آمده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بلایی سر اینستاگرام و فیسبوک آمده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید