کاهش ریسک عفونت پس از جراحی با نانوباندهای گیاهی

به گزارش وبلاگ طفره، تیم تحقیقاتی یکی از شرکت های فناور با استفاده از ترکیبات آنتی باکتریال گیاهی پیروز به فراوری باند، گاز استریل و پدهای آنتی باکتریال شدند که می تواند ریسک تب و عفونت پس از عمل و پانسمان را به حداقل برساند.

کاهش ریسک عفونت پس از جراحی با نانوباندهای گیاهی

بر اساس مستندات علمی درفراوری گاز جراحی، بعضی از ناخالصی های غیر میکروبی موجود در این گازها، حتی پس از استریل هم از بین نرفته و اثرات منفی قابل توجهی بر بیمار برجای می گذارند. بی توجهی به بار آلودگی میکروبی گازهای جراحی نیز می تواند خطرات زیادی برای بیمار به دنبال داشته باشد.

برای حل این مشکل یکی از شرکت های فناور اقدام به فراوری و عرضه گاز وازلینه آنتی باکتریال، پنبه هیدروفیل آنتی باکتریال، پد آنتی باکتریال، گاز جراحی آنتی باکتریال، گاز استریل آنتی باکتریال و رول پنبه دندانپزشکی آنتی باکتریال نموده است که به گفته مسئولان این شرکت نه تنها هیچ گونه اثر سویی (تب پس از عمل و یا عفونت) را برای بیمار ندارند و دوره درمان را افزایش نمی دهند، بلکه فرایند بهبود درمان زخم را نیز تسریع می نمایند.

این تیم تحقیقاتی توانسته است با استفاده از ترکیبات مؤثره گیاه آویشن شیرازی با نام علمی Zataria multiflora که یکی از مهمترین گیاهان خانواده نعنائیان به شمار می رود، محصولی با بار آلودگی حدود صفر CFU قبل از استریل و بعد از مصرف را فراوری نمایند که قابل ارائه به تمام مراکز درمانی است.

بر اساس اعلام ستاد نانو، این شرکت همچنین پیروز شده است محصول گاز جراحی را با استفاده از فناوری نانو با خاصیت آنتی باکتریالی قابل توجه فراوری کند تا علاوه بر کارایی مؤثر در جذب ترشحات و خون به عنوان جاذب و مانع فیزیکی در مقابل آلودگی ها و میکروارکانیسم ها (پانسمان) شستشوی سطحی محل زخم به کار رفته، دوره درمان را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داده و ریسک تب و عفونت پس از عمل و پانسمان، ناشی از آلودگی اولیه گاز استریل شده را به صفر برساند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کاهش ریسک عفونت پس از جراحی با نانوباندهای گیاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ریسک عفونت پس از جراحی با نانوباندهای گیاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید