کرونا فروش مجازی صنایع دستی استان مرکزی را رونق بخشید

به گزارش وبلاگ طفره، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در دوران کرونا و محدودیت صادرات، فروش مجازی باعث رونق بازار هنرمندان صنایع دستی شده است.

کرونا فروش مجازی صنایع دستی استان مرکزی را رونق بخشید

میراث آریا: روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان امروز هجدهم خردادماه 1400 در آستانه روز جهانی صنایع دستی، با اشاره به شرایط کنونی صنایع دستی استان مرکزی، اظهار کرد: با توجه به اینکه اغلب کارگاه های صنایع دستی استان در منزل فعال است، کرونا فشار و ضرر هنگفتی به امر تولید وارد نکرد و تنها در صادرات چمدانی و فروش محصولات تاثیر منفی داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با بیان اینکه صنایع دستی استان مرکزی به نسبت صنعت گردشگری خسارتی کمتری از کرونا متحمل شد، گفت: خوشبختانه در امر آموزش و ترویج صنایع دستی دوره های بسکمک در رده حرفه ای و غیرحرفه ای برگزار شده است که اثربخشی آن را شاهدیم.

مرزبان افزود: در ساخت بازارچه های دائمی صنایع دستی طی دو سال اخیر اقدامات مطلوبی به انجام رسیده است و حتی جز استان های صاحب نام هستیم چراکه از 12 شهرستان، 10 شهرستان دارای بازارچه فعال هستند و فقط شهرستان خنداب و زرندیه به جای مانده اند که امسال با پیگیری انجام شده و سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان مرکزی، مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت این دو بازارچه اختصاص داده شد.

او شرح داد: هر کدام از بازارچه های صنایع دستی فعال در استان بالغ بر 8 تا 12 غرفه دارد که به صورت کاملا رایگان تجهیز شده است و با امکانات آب و برق و گاز به هنرمندان شاخص قرار گرفته است تا برای تولید و فروش محصولات صنایع دستی حمایت لازم صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در خصوص احیای رشته های صنایع دستی منسوخ شده، بیان کرد: در این راستا موضوع آموزش و ترویج مدنظر اداره کل واقع شده است و حتی تعدادی از رشته ها با ارائه آموزش هم احیا شده اند.

مرزبان با اشاره به صادرات محصولات صنایع دستی، گفت: با توجه به شرایط کرونا و محدودیت در سفرها و پروازها، عملا متوقف است ولی کرونا در کنار همه معایب، فرصت مغتنمی برای هنرمندان صنایع دستی به تعداد می رود چراکه کمک کرد محصولات خود از طریق نمایشگاه های مجازی به فروش برسانند و در اراک یکی از هنرمندان بیش از 50 میلیون تومان محصولات چرمی خود را علاوه بر فروش روتین و خرد، با کشور افغانستان و ارمنستان قرارداد دوساله فروش محصولات چرمی منعقد کرده است و در واقع این تجربه تازه اگر با همت و خلاقیت هنرمندان در فروش همراه شود می تواند به درآمدهای مناسب بیانجامد.

منبع: توریسم آنلاین

به "کرونا فروش مجازی صنایع دستی استان مرکزی را رونق بخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا فروش مجازی صنایع دستی استان مرکزی را رونق بخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید