کسور حق جذب بازنشستگان کارکنان شرکت های واگذارشده دولتی لحاظ می گردد

به گزارش وبلاگ طفره، با ابطال مقررات وضع شده از سوی صندوق بازنشستگی کشوری و نیز ابطال تصمیم شورای توسعه مدیریت، کسور حق جذب در حقوق بازنشستگی کارکنان شرکت های واگذار شده دولتی لحاظ می گردد.

کسور حق جذب بازنشستگان کارکنان شرکت های واگذارشده دولتی لحاظ می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ طفره، به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، پیرو شکایت تعدادی از شاکیان خصوصی با خواسته ابطال بند های الف. و ج. بخشنامه شماره 17345/ص/1366 مورخ 90/11/23 صندوق بازنشستگی کشوری و ابطال تصمیم جلسه 90/11/1 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ناظر بر آن، هیات عمومی دیوان عدالت اداری در این مورد وارد بحث و آنالیز شد.

در شکایت وکیل شکّات از صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان امور اداری و استخدامی و شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی چنین آمده بود:

موکلان که همگی از کارمندان شرکت بیمه آسیا هستند، پیش از واگذاری شرکت مذکور فوق العاده ای به نام حق جذب دریافت می کردند که بخش ثابتی از حقوق بوده و در حکم کارگزینی قید میشده است. صندوق بازنشستگی کشوری به موجب نامه مورد اعتراض، استعلامی از شورای توسعه مد یریت می گیرد که شورای مذکور به موجب تصمیم مورخ 90/11/1 ذکری از حق جذب برای کسر سهم صندوق بازنشستگی نمی آورد و با توجه به پاسخ آن، به صندوق بازنشستگی نیز موضوع را بخشنامه می نماید که این بخشنامه با توجه به اینکه طی آن اعلام شده کسور حق جذب در میزان حقوق بازنشستگی تاثیری ندارد، مورد اعتراض است. با توجه به موارد مذکور و اینکه تاکنون حق بیمه از حق جذب کسر شده و اکنون با این بخشنامه لحاظ شدن آن در حکم بازنشستگی با مشکل روبرو شده است، بنابراین درخواست ابطال مقررات مورد شکایت ارائه می شود.

بر اساس این گزارش هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و آنالیز در این مورد، مقررات مورد شکایت را مغایر قانون دانست وبا اکثریت آراء رای به ابطال آن ها داد.

لازم به ذکر است در نظریه هیات تخصصی استخدامی که در مورد شکایت مذکور به هیات عمومی دیوان عدالت اداری ارائه شد، چنین آمده است:

نظر به اینکه اولا به موجب تبصره 1 ماده 21 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 1386 درصورت واگذاری سهام شرکت های دولتی به نحوی که شرکت مذکور غیردولتی شود، قوانین و مقررات قانون کار بر کارمندان شرکت واگذار شده اعمال می شود و این افراد، کارمندان کارفرمای جدید محسوب می شوند و در صورت تمایل می توانند کماکان تابع صندوق بازنشستگی قبلی خود باقی بمانند و ثانیا به موجب ماده 148 قانون کار مصوب سال 1369 کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام کنند و ثالثا به موجب تبصره 2 ماده 31 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 86/11/8 در مورد کارکنان شرکت های واگذار شده که تمایل به حفظ صندوق بازنشستگی خود دارند، مقرر داشته کلیه قوانین و مقررات مربوط به کسر حق بیمه و اختیارات سازمان تامین اجتماعی در امور دریافت حق بیمه و اخذ جرائم ناشی از دیرکرد پرداخت حق بیمه از جمله مواد 49 و 50 قانون تامین اجتماعی مصوب 1354 نسبت به افراد و صندوق های فوق مجری خواهد بود، بنابراین در مورد مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری که سهام شرکت تابع آن ها در اجرای تبصره 1 ماده 21 قانون مدیریت خدمات کشوری و یا ماده 31 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به بخش غیردولتی واگذارشده است، صندوق بازنشستگی کشوری می باید مقررات قانون تامین اجتماعی را بر آن ها اعمال کند و از آنجا که بخشنامه معاون فنی صندوق بازنشستگی و نظریه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در این ارتباط، کسور بازنشستگی این قبیل کارکنان را مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله ماده 106 قانون مذکور دانسته است، لذا مغایر با قانون وقابل ابطال تشخیص داده می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کسور حق جذب بازنشستگان کارکنان شرکت های واگذارشده دولتی لحاظ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسور حق جذب بازنشستگان کارکنان شرکت های واگذارشده دولتی لحاظ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید