کلید اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی فردا منتشر می شود

به گزارش وبلاگ طفره، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال 1401 فردا 8 خرداد ماه جاری می توانند کلید اولیه آزمون خود را از روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مشاهده کنند.

کلید اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی فردا منتشر می شود

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ طفره، رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی طی دو روز گذشته یعنی پنج شنبه 5 و جمعه 6 خرداد ماه جاری در 34 حوزه امتحانی در دانشگاه های علوم پزشکی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار گشت.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، حدود 64 هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند که برخی از داوطلبان در آزمون دو رشته شرکت کردند.

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی روز یکشنبه، 8 خرداد 1401 بر روی سایت مرکز سنجش آموزش کشور منتشر می شود و داوطلبان می توانند از 10 خرداد اعتراض به سؤالات آزمون را صرفا به صورت اینترنتی ارسال کنند.

همچنین پس از بررسی سؤالات آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی و اعتراضات، کلید نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 25 خرداد 1401 اعلام می شود.

ظرفیت پذیرش به همراه کارنامه علمی مرحله اول در نیمه اول تیرماه اعلام می شود. انتخاب رشته کلیه داوطلبان به همراه انتخاب رشته محل مخصوص استعداد درخشان بدون آزمون نیز در نیمه اول تیرماه انجام می گیرد.

اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1401 به همراه کارنامه نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، رشته محل هایی که ظرفیت پذیرش آن ها 3 نفر و بیشتر است، مشمول 10 درصد سهمیه اضافه بر ظرفیت پذیرش استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون هستند.

برای رشته هایی که به صورت مجموعه امتحانی تجمیع شده اند، فقط یک دفترچه سؤال برای این مجموعه صادر شد. داوطلبان با انتخاب یک مجموعه در صورتی که حائز شرایط شرکت در هر یک از رشته های مورد نظر از آن مجموعه بودند، می توانستند در رشته های آن مجموعه امتحان بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کلید اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی فردا منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی فردا منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید