گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون درباره موضوعات دوجانبه و بین المللی

به گزارش وبلاگ طفره، رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه به صورت تلفنی درباره موضوعات دوجانبه و مسائل بین المللی از جمله تحولات اوکراین، لیبی و قره باغ تبادل نظر کردند.

گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون درباره موضوعات دوجانبه و بین المللی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره به نقل از ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای فرانسوی اش امانوئل ماکرون روز آدینه به صورت تلفنی درباره موضوعات دوجانبه و بین المللی بحث و گفتگو کردند.

سرویس رسانه ای کاخ کرملین طی بیانیه ای در مورد گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون بیان کرد: طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه و تعاملات روسیه و فرانسه در عرصه های بین المللی به طور کامل مورد بحث و آنالیز نهاده شد و دو طرف توجه ویژه ای به مسئله ثبات، امنیت و اعتماد در اروپا داشتند. دو رئیس جمهور بر ضرورت تقویت فرآیند مذاکرات مرتبط با بحران داخلی اوکراین و اجرای پایدار اقدامات مشخص شده در تفاهم مینسک تأکید کردند.

کاخ کرملین در ادامه این بیانیه اضافه کرد: رئیس جمهور پوتین بعلاوه رئیس جمهور ماکرون را در جریان فرایند پیشرفت اجرای توافق سه جانبه [روسیه-ارمنستان-جمهوری آذربایجان] برای برقراری آتش بس در منطقه قره باغ که طی دو مرحله در نوامبر 2020 و ژانویه 2021 منعقد شد، قرار داد و گفت که اوضاع منطقه تا حد زیادی به علت حضور نیروهای صلح بان روسیه باثبات است.

در خاتمه این بیانیه هم آمده است: موضوع حل وفصل بحران لیبی هم در این گفتگوی تلفنی مطرح شد و دو طرف بر مواضع خود مبنی بر تقویت فرآیند سیاسی در لیبی با مشارکت همه بازیگران کلیدی این کشور تأکید کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون درباره موضوعات دوجانبه و بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون درباره موضوعات دوجانبه و بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید