گنبد نمکی 600 ساله در کجا واقع شده است؟

به گزارش وبلاگ طفره، در این گزارش با گنبد نمک جاشک که قدمت 600 میلیون ساله دارد، بیشتر آشنا می شوید.

گنبد نمکی 600 ساله در کجا واقع شده است؟

وبلاگ طفره: گنبد نمکی جاشک که به آن کوه نمکی جاشک هم می گویند، در جنوب رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از زیبا ترین گنبد های نمکی خاورمیانه است.

این منطقه در حدفاصل شهرستان دشتی و دیر قرار گرفته و به علت نوع نمک های خود، بلورها، غار ها و آبشارهایش مورد توجه است و جایی است که شاید تا به حال مانند آن را در هیچ کجای جهان ندیده باشید.

یک گنبد که سراسر از جنس نمک و سفید است قطعا نظر شما را به خود جلب خواهد نمود. گنبد نمکی جاشک 600 میلیون سال قدمت دارد و یکی از مهم ترین آثار ملی کشور به تعداد می آید. در این منطقه غار های نمکی و چشمه های نمکی زیادی وجود دارند و کوه نمک جاشک در محدوده رودخانه مند قرار گرفته است. این منطقه به علت وجود نمک، دارای گیاهان مقاوم در برابر نمک است و در بعضی از منطقه ها کوه هیچ گیاهی دیده نمی گردد.

از دیگر منطقه ها دیدنی این گنبد نمکی، یخچال های آن است که در قسمت شمال غربی گنبد قرار گرفته اند و در اثر حرکت توده های نمکی به سمت شیب زمین به وجود آمده اند. این توده ها به علت شباهتشان به یخچال های یخی به این نام مشهور شده اند. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، برترین زمان برای سفر شما اواسط بهار تا اواسط پاییز خواهد بود.

برای اقامت در این منطقه، بهتر است کمپینگ را انتخاب نکنید چرا که در جاشک هیچ نوع امکاناتی برای اقامت شما وجود ندارد. بهتر است به روستا های اطراف بروید و از مردمان آن، خانه های محلی اجاره کنید و یا اندکی جهت خود را دور کنید و برای اقامت به هتل ها و مهمانسرا های شهر های اطراف همانند دیر و خورموج بروید. برای رسیدن به این منطقه هم باید وارد جاده بوشهر بندرعباس شوید و 144 کیلومتر از بوشهر فاصله بگیرید.

منبع: توریسم آنلاین

به "گنبد نمکی 600 ساله در کجا واقع شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنبد نمکی 600 ساله در کجا واقع شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید