آخرین شرایط انتخاباتی جهانگیری

به گزارش وبلاگ طفره، محمد عطریانفر، از اعضای حزب کارگزاران سازندگی، درباره نسبت اسحاق جهانگیری با حزب کارگزاران و نظر حزب درباره نامزدی او گفت: جهانگیری از برجسته ترین نیرو های حزب است. اعضا به او تعلق خاطر زیادی دارند. مسلما اگر جبهه اصلاحات و شخص اسحاق جهانگیری موافق نامزدی در انتخابات 28خرداد 1400 ریاست جمهوری باشد، بی تردید جزء گزینه های حزب کارگزاران سازندگی خواهد بود... تا جایی که اطلاع داریم، جهانگیری مدت های مدیدی است که در حال رایزنی است و تا این لحظه برای نامزد شدن اعلام موافقت نکرده است. علت اینکه ما کمتر از آقای جهانگیری نام می بریم، به خاطر نظر خود اوست. جهانگیری گفته است، چون خودم به جمع بندی نرسیدم، تمرکز روی من در حال حاضر به مصلحت نیست. اما طبیعتا یکی از شخصیت هایی است که می تواند مورد توافق جبهه اصلاحات باشد.

آخرین شرایط انتخاباتی جهانگیری

او ادامه داد: متوجهم چرا جهانگیری کمتر علاقه ای به ورود نشان می دهد. او به مدت هفت سال به عنوان معاون اول بیشترین و سخت ترین شرایط را به دوش کشیده و متأسفانه در حق او جفای زیادی شده و خسته است. در شرایطی که سیاست هایی تحریمی همه ارکان مالی کشور را به هم ریخته بود و قدرت خرید مردم به دلیل نابسامانی ها کم شده بود، جهانگیری در رأس سیاست های مالی نهاده شد و همه انتقاد ها و هجمه ها را به جان خرید.

عطریانفر درباره نظر طیفی از کارگزاران نسبت به علی لاریجانی در انتخابات 1400 گفت: امیدواریم این اتفاق رخ ندهد. اگرچه من جناب علی لاریجانی را شخصا و به صفت فردی انسان صالح و شایسته برای پذیرش مسئولیت ریاست جمهوری می دانم. اما به هر حال او اصولگرا ست و تجربه خود را در بستر اصولگرایی طی نموده است.

وی ادامه داد: دلیل تمرکز روی لاریجانی به دلیل شرایط اعمال شده نهاد های ناظر بر نامزد جبهه اصلاحات است. در شرایطی که اصلاح طلبان را از معرفی نامزد ذاتی خود محروم نمایند، طبیعی است به سمت تصمیمات دیگر و انتخاب از میان نیرو های دیگر برویم و کسی که مواضع رفتاری اش به ما نزدیک تر باشد، مورد انتخاب قرار دهیم. آقای لاریجانی در چنین شرایطی از جمله چهره هایی است که می توان روی او بحث کرد و تصمیم گرفت.

منبع: فرارو

به "آخرین شرایط انتخاباتی جهانگیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط انتخاباتی جهانگیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید