آمریکا یک شرکت هواپیماسازی را از بعضی تحریم ها علیه ایران معاف کرد

به گزارش وبلاگ طفره، وزارت خزانه داری آمریکا به یک شرکت فرانسوی-ایتالیایی مجوز داده قطعات یدکی هواپیماهای ساخت این شرکت را در اختیار ایران ایر قرار دهد.

آمریکا یک شرکت هواپیماسازی را از بعضی تحریم ها علیه ایران معاف کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه اری آمریکا به شرکت ای تی آر اجازه داده قطعات یدکی مربوط به هواپیماهای ساخت این شرکت فرانسوی-ایتالیایی را در اختیار شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران، ایران ایر قرار دهد.

پایگاه خبری ATW (دنیای حمل و نقل هوایی) با گزارش این خبر نوشت شرکت ایران ایر در حال حاضر 13 فروند هواپیمای توربوپراپ از نوع ATR 72-600 در ناوگان حمل و نقل هوایی خود در اختیار دارد.

دولت آمریکا پیش از این به شرکت ها، از جمله شرکت های هواپیمایی درباره هر گونه معامله با طرف های ایرانی بدون اخذ مجوز از دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا هشدار داده است.

به نوشته پایگاه خبری ATW، خزانه داری آمریکا چند ماه پیش این مجوز را به شرکت ATR اعطا نموده، اما این مسئله رسانه ای نشده است.

یک سخنگوی خزانه داری آمریکا گفت: در آوریل 2019، به ATR مجوزی برای پشتیبانی از ناوگان هوایی ایران ایر داده شد. این مجوز به ATR اجازه می دهد جهت اطمینان از فعالیت ایمن هواپیماها اقدام به صادر کردن قطعات، ابزار و لوازم، به روزرسانی نرم افزارها و تأمین فناوری های لازم برای این هواپیماها کند.

مقام خزانه داری آمریکا مدعی شده این مجوز 30 آوریل سال 2021 به خاتمه می رسد.

طبق گزارش پایگاه ATW، شرکت ایران ایر، فوریه سال 2016 قراردادی با شرکت ATR برای خرید 20 فروند هواپیما امضا کرد. 5 فروند از این هواپیماها اندکی قبل از اعمال تحریم ها علیه ایران در سال گذشته تحویل ایران ایر شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا یک شرکت هواپیماسازی را از بعضی تحریم ها علیه ایران معاف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک شرکت هواپیماسازی را از بعضی تحریم ها علیه ایران معاف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید