اتاق ایران، تامین مالی از بازار سرمایه راه عبور از مسائل دریافت تسهیلات بانکی است

به گزارش وبلاگ طفره، خبرنگاران - عضو هیات رئیسه اتاق ایران تاکید کرد: در بسیاری از مواقع بنگاه های مالی و واحدهای تولیدی از مسائل تامین منابع مالی و نقدینگی گلایه دارند که استفاده از ظرفیت بازار سرمایه می تواند جایگزین خوبی برای وام های بانکی و مسائلی که به دنبال آن وجود دارد، باشد.

اتاق ایران، تامین مالی از بازار سرمایه راه عبور از مسائل دریافت تسهیلات بانکی است

رئیس اتاق کرمانشاه از برپایی سمینار آموزشی آشنایی با بورس و شیوه ورود به آن برای واحدهای تولیدی استان کرمانشاه خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا خاتمه سال تعداد واحدهای استان کرمانشاه که در بازار سرمایه حضور دارند را به 20 واحد برسانیم.

کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به رشد قابل توجه بازار سرمایه از سال گذشته تا به امروز و رسیدن شاخص بورس از 500 هزار واحد در شهریور ماه سال گذشته تا حدود دو میلیون واحد طی چند ماه، اضافه نمود: این رشد نشان می دهد بازار سرمایه ظرفیت خوبی هم برای سرمایه گذاری و هم استفاده بنگاه های تولیدی جهت تامین منابع اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی که انجام دادیم فقط در بورس منطقه ای کرمانشاه از ابتدای سال تا به امروز چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که برای اقتصاد استان رقم قابل توجهی است.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان تا به امروز نتوانسته اند آنطور که باید از ظرفیت این بازار استفاده کنند، یادآور شد: سود سرمایه گذاری که مردم کرمانشاه از ابتدای سال در بازار سرمایه داشتند عمدتا نصیب واحدهای تولیدی استان های دیگر شده که از قبل در بورس حضور داشتند.

کاشفی تاکید کرد: این در حالی است که در بسیاری از مواقع بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی استان از مسائل تامین منابع اقتصادی و نقدینگی گلایه دارند که استفاده از ظرفیت بازار سرمایه می تواند جایگزین خوبی برای وام های بانکی و مسائلی که به دنبال آن وجود دارد، باشد.

کاشفی تعداد شرکت های استان کرمانشاه که اکنون در بورس و فرابورس فعالیت دارند را چهار شرکت اظهار داشت و یادآور شد: طی بررسی کارشناسی که انجام دادیم 52 شرکت که از نظر حجم کار، ظرفیت اداری، ساختاری، پرسنلی و … امکان حضور در بازار سرمایه دارند، شناسایی شده است.

وی با اشاره به اشتیاق تعداد قابل توجهی از این واحدها برای ورود به بازار سرمایه، اضافه نمود: از سوی دیگر دولت نیز بنا دارد برای تعمیق بورس شرایط و قوانین را برای ورود شرکت ها تسهیل کند.

رئیس اتاق کرمانشاه اضافه نمود: با توجه به این شرایط، بر آن شدیم که در اتاق بازرگانی همه زیرساخت ها را برای تسهیل ورود بنگاه های اقتصادی استان به بورس فراهم کنیم و به همین دلیل طی روزهای آینده سمیناز آموزشی آشنایی با بازار بورس و شیوه ورود به آن برای بنگاه های تولیدی استان را برگزار خواهیم کرد.

کاشفی اظهار کرد: در این همایش مسئولان بورس استان، مسئولان استانداری، مسئولان اقتصادی و سایر بخش های مربوطه حضور دارند تا اطلاع رسانی کافی درباره چند و چون ورود به بازار سرمایه برای بنگاه های اقتصادی تشریح شود و بنگاه های متقاضی بتوانند در همان جلسه درخواست خود را برای ورود به بورس اعلام کنند.

وی ادامه داد: کار دیگری که انجام دادیم هماهنگی با شرکت های معتبر از تهران، با هدف هدایت و هدایت واحدهای تولیدی استان برای ورود به بورس است.

رئیس اتاق کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با این اقدامات تا خاتمه سال بتوانیم تعداد شرکت ها و واحدهای تولیدی استان کرمانشاه که در بازار سرمایه حضور دارند را به 20 شرکت برسانیم.

به گفته کاشفی، این شرکت ها از بخش های مختلف تولیدی، معدنی، تعاونی، کشاورزی و … هستند.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "اتاق ایران، تامین مالی از بازار سرمایه راه عبور از مسائل دریافت تسهیلات بانکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ایران، تامین مالی از بازار سرمایه راه عبور از مسائل دریافت تسهیلات بانکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید