اشباع بازار نفت در نتیجه بحران کووید هند

به گزارش وبلاگ طفره، شرکت مشاوره ریستاد انرژی پیش بینی کرد رشد چشمگیر موارد ابتلا به کووید 19 در هند تقاضای جهانی برای نفت را کاهش خواهد نمود و به اشباع قابل توجه عرضه منجر می گردد.

اشباع بازار نفت در نتیجه بحران کووید هند

به گزارش وبلاگ طفره، شرکت ریستاد انرژی پیش بینی کرد موج مرگبار شیوع کووید 19 در هند که یکی از مصرف نمایندگان عظیم نفت در دنیا است، تقاضا برای مایعات نفتی را 575 هزار بشکه در روز در آوریل و 915 هزار بشکه در روز در مه کاهش می دهد و روی توازن بازار دنیای نفت تاثیر منفی می گذارد.

لوییس دیکسون، تحلیلگر ارشد بازار نفت در شرکت ریستاد در یادداشتی به تاریخ 28 آوریل نوشت: با ادامه افزایش موارد ابتلا و ناتوانی سیستم درمانی برای پاسخگویی به حجم بالای بیماران، تقاضای هند برای نفت ممکن است در ماههای آینده کاهش بیشتری پیدا کند.

مصرف سوخت هند در مارس برای نخستین بار در سه ماه گذشته تحت تاثیر رشد تدریجی فعالیت مالی رشد نموده و به بالاترین میزان از دسامبر سال 2019 رسیده بود. اما افزایش موارد ابتلا در هند، به ایجاد محدودیتهای جدید رفت و آمد در سراسر این کشور منجر شد و در نتیجه تقاضا برای سوخت آسیب خواهد دید.

وزارت بهداشت هند روز پنج شنبه 379 هزار و 257 مورد ابتلای جدید و 3645 قربانی جدید اعلام نمود که مرگبارترین روز در میان کشورهای گرفتار کرونا از زمان شروع شیوع آن تا به امروز بوده است.

ریستاد انرژی پیش بینی کرد قرنطینه های محلی یکباره و بسیار سخت گیرانه ای که در چند روز گذشته وضع شده اند، باعث کاهش 13 درصدی تقاضا در هند در آوریل در مقایسه با مارس سال 2021 خواهد شد.

مقامات پالایشگاه ها و فروشندگان سوخت هند به بلومبرگ گفتند مجموع تقاضای هند برای دیزل که پرمصرف ترین سوخت در این کشور است و بنزین حداکثر 20 درصد در آوریل در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش پیدا خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش تقاضای هند برای نفت با تصویب برنامه افزایش فراوری اوپک پلاس همزمان شده است. اوپک پلاس هفته جاری برنامه افزایش تدریجی فراوری از ماه مه تا ژوییه را تایید کرد. اوپک پیش بینی میزان رشد تقاضای دنیای برای نفت در سال 2021 را به شش میلیون بشکه در روز افزایش داد.

در حالی که ریستاد انرژی اشباع عرضه بازار نفت به دلیل بحران هند را پیش بینی می نماید اما بانک آمریکایی گلدمن ساکس همچنان بر این باور است که بازار نفت بحران هند را نادیده می گیرد و قیمتها در شش ماه آینده افزایش پیدا می نمایند و نفت برنت تابستان سال جاری به 80 دلار در هر بشکه می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اشباع بازار نفت در نتیجه بحران کووید هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشباع بازار نفت در نتیجه بحران کووید هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید