اصغر فرهادی رئیس هیات داوران جشنواره زوریخ شد

به گزارش وبلاگ طفره، اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی به عنوان رئیس هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم زوریخ در کشور سوئیس انتخاب شد.

اصغر فرهادی رئیس هیات داوران جشنواره زوریخ شد

به گزارش ایسنا، هجدهمین دوره جشنواره بین الملی فیلم زوریخ از تاریخ 22 سپتامبر تا دوم اکتبر (31 شهریور تا دهم مهر ماه) در کشور سوئیس برگزار می گردد و اصغر فرهادی ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی را بر عهده خواهد داشت.

در کنار فرهادی، کلیو بارنارد فیلمساز بریتانیایی، پترا ولپه فیلمساز سوئیسی، پیودور گوستاوسن تهیه کننده سوئدی و دنیل درایفوس تهیه کننده آمریکایی دیگر اعضای هیات داوران بخش مسابقه بین المللی جشنواره فیلم زوریخ را تشکیل می دهند و مسئولیت انتخاب برنده جایزه چشم طلایی برترین فیلم (به همراه جایزه نقدی بیش از 25 هزار دلاری) را بر عهده دارند.

اصغر فرهادی که در دوره سال جاری جشنواره کن یکی از داوران اصلی بود، پیش از این در چندین جشنواره سینمایی دیگر، چون برلین سابقه ریاست و یا حضور در میان اعضای هیات داوران را دارد.

فیلم سینمایی تا فردا ساخته علی عسگری در بخش مسابقه فیلم های بلند، خرس نیست ساخته جعفر پناهی در بخش گالا و برادران لیلا ساخته سعید روستایی نیز در بخش نمایش های ویژه این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته می شوند.

فیلم قصیده گاو سفید سال گذشته ساخته بهتاش صناعی ها و مریم مقدم و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی در بخش مسابقه اصلی این رویداد حضور داشت در نهایت تقدیر ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داد.

منبع: فرارو

به "اصغر فرهادی رئیس هیات داوران جشنواره زوریخ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغر فرهادی رئیس هیات داوران جشنواره زوریخ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید