افت قیمت نفت درپی کاهش توجه به اختلال عربستان

به گزارش وبلاگ طفره، قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر آمار ضعیف بخش فراوری در اروپا و ژاپن که توجه بازار به چشم انداز تیره تقاضا را جلب نموده و از ابهامات پیرامون مختل شدن عرضه عربستان سعودی دور کرد، با کاهش روبه رو شد.

افت قیمت نفت درپی کاهش توجه به اختلال عربستان

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آینده نفت برنت 35 سنت کاهش پیدا کرد و به 64 دلار و 42 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 28 سنت کاهش به 58 دلار و 36 سنت در هر بشکه رسید.

مارکل مک کارتی، تحلیلگر ارشد در شرکت سی ام سی مارکتس با اشاره به آمار ضعیف بخش فراوری در اقتصادهای توسعه یافته اروپا و همچنین ژاپن، اظهار کرد: بخش تقاضای بازار نفت در مرکز توجهات قرار گرفته است و به همین دلیل است که ما شاهد فشار نزولی بیشتری روی شاخص های قیمت جهانی هستیم.

با این حال قیمت نفت در پی حملات هوایی 14 سپتامبر به تاسیسات پالایش نفت عربستان سعودی که نیمی از فراوری این کشور را کاهش داد، برای این وقت از سال نسبتا بالا مانده است.

رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش کرد: عربستان سعودی بیش از 75 درصد از فراوری نفت خام خود را پس از حملات به تاسیسات احیا نموده و تا اوایل هفته آینده به فراوری کامل دست پیدا خواهد نمود، اما روزنامه وال استریت ژورنال روز دوشنبه گزارش کرد که تعمیرات در تاسیسات آسیب دیده این کشور ممکن است ماه ها به طول بینجامد.

به گفته تحلیلگران در شرکت نومورا، 9 روز پس از گذشت حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی همچنان شاهد دیدگاه های مختلف بازار درباره زمان احیای کامل عرضه نفت عربستان سعودی هستیم. اگرچه تاسیسات آسیب دیده ممکن است تا چند هفته دیگر تعمیر شوند، اما عرضه بالاتر نفت این کشور ممکن است لازم باشد رصد گردد.

بر اساس گزارش رویترز معاون وزیر خارجه کویت اظهار کرد که کویت در خوش بینی عربستان سعودی برای پایان دادن به اختلاف بر سر منطقه بی طرف میان دو کشور سهیم است. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی اوایل ماه جاری اظهار نموده بود: مذاکرات با کویت درباره از سرگیری فراوری نفت در میادین منطقه بی طرف میان عربستان سعودی و کویت که میان دو کشور مشترک هستند مثبت بوده و اراده سیاسی برای حل مسائل مربوط وجود دارد.

در این بین نظرسنجی مقدماتی رویترز نشان داد: تحلیلگران پیش بینی می نمایند ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته کاهش پیدا نموده باشد. آمار ذخایر نفت آمریکا روز سه شنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم و آمار رسمی بعد از ظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افت قیمت نفت درپی کاهش توجه به اختلال عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت قیمت نفت درپی کاهش توجه به اختلال عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید