افزایش قیمت خودروهای داخلی

به گزارش وبلاگ طفره، نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی 4 ماه اخیر بیش از 12 درصد گران شده و پژو پارس سال حدود 9 درصد گران شده است.

افزایش قیمت خودروهای داخلی

قیمت انواع خودرو های پرتقاضا و پرتیراژ داخلی در چهار ماهه ابتدای سال رو به افزایش گذاشته و نکته قابل توجه این که بعضی خودرو هایی که ظاهرا تمایل بیشتری به خرید آن ها وجود دارد مثل پژو پارس در گرانی و افزایش قیمت، از مقرون به صرفه ترین سواری محصول ایران خودرو یعنی سمند ال ایکس جا مانده اند.

رصد بازار خودرو نشان می دهد قیمت خودرو های پرتیراژ داخلی در چهارماه اخیر فرایند افزایشی طی نموده است. تقاضا برای این خودرو ها را فروش های فوق العاده دو شرکت ایران خودرو و سایپا به خوبی قابل تحلیل است و برای مثال در فروش های فوق العاده تقاضا برای پژو پارس معمولا چند برابر سمند ال ایکس است.

نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی 4 ماه اخیر بیش از 12 درصد گران شده و پژو پارس سال حدود 9 درصد گران شده است.

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به این موضوع اشاره نموده و نوشته است؛ این روز ها در روز های پایانی تیرماه پژو 206 تیپ2 با قیمتی حول حوش 217 میلیون تومان در بازار حضور دارد. متقاضیان این محصول ابتدای امسال می توانستند آن را با پرداخت 203 میلیون تومان در اختیار بگیرند بنابراین قیمت این محصول طی مدت زمانی که از امسال سپری شده رشدی حول و حوش 7 درصدی را به خود دیده است.

تیپ 5 این خودرو هم که از ابتدای امسال فراوریش در خطوط فراوری ایران خودرو متوقف شده هم در بازه زمانی یاد شده همپای تیپ2 این خودرو رشد قیمت را تجربه نموده است. پژو 206 تیپ5 در فروردین ماه با قیمت 252 میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت، اما در چهارمین ماه از امسال برای خرید این خودرو باید حدود 272 میلیون تومان نقدینگی داشت.

مدل صندوق دار 206 هم رشدی حول حوش 5/ 5 درصدی را از فروردین تا تیر در کارنامه خود ثبت نموده است. سمند LX به اسم مقرون به صرفه ترین محصول حاضر در گروه سمند از ابتدای سال تا اکنون رشدی حدود 12 درصدی را به خود دیده است. سمند LX در فروردین ماه از سوی فروشندگان با قیمت 190 میلیون تومان به بازار عرضه شد، اما این خودرو در تیرماه با یک رشد 23 میلیون تومانی قیمتش به 213 میلیون تومان رسید.

پارس LX هم مانند سمند قیمتش در بازه زمانی مورد محاسبه 23 میلیون گران شد. این اندازه رشد قیمت باعث شده تا قیمت پژو پارس LX در بازار 9 درصد رشد کند. دنای معمولی، اما بیشترین رشد را به خود دیده است.

این محصول پرطرفدار ایران خودرو در اولین ماه از امسال با قیمت 255 میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت، اما در اولین ماه از فصل تابستان با یک رشد حول و حوش 5/ 13 درصدی با قیمت 290 میلیون تومان در بازار معامله می گردد. تیبا صندوق دار و تیبا دو هم در تیرماه به نسبت فروردین ماه 1400 به ترتیب رشد 5/ 5 درصدی و 2/ 5 درصدی را به خود دیده اند.

در محصولات کم تیراژ شاهد هستیم که دو محصول ساینا S و پژو 207 با سقف پانوراما و گیربکس اتوماتیک طی چهار ماهی که از امسال می گذرد افت قیمت را در بازار به خود دیده اند. قیمت ساینا S افتی حول و حوش 6 درصد را تجربه نموده و از 175 میلیون تومان در فروردین ماه به 164 میلیون تومان در تیرماه امسال رسیده است.

پژو 207 با سقف پانوراما و گیربکس اتوماتیک هم در بازه زمانی یاد شده 5/ 0 درصد از قیمت خود را از دست داده است. این محصول پیش تر 395 میلیون تومان قیمت خورده بود، اما این روز ها با قیمت 393 میلیون تومان داد و ستد می گردد. سمند سورن پلاس هم از فروردین تا تیرماه امسال تنها یک درصد رشد قیمت داشته است.

این محصول نسبتا نو در فروردین ماه با قیمت 285 میلیون تومان عرضه شد. همین خودرو در تیرماه با رشدی حدود 3 میلیون تومان به قیمت 288 میلیون تومان رسید. دنا پلاس اتومات از فروردین تا تیر امسال رشد قیمت نزدیک به 12 درصد را تجربه نموده است. رانا پلاس و کوئیک R هم به ترتیب 5/ 5 درصد و 5/ 4 درصد رشد را به نام خود ثبت نموده اند.

منبع: کاماپارس

منبع: فرادید

به "افزایش قیمت خودروهای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت خودروهای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید