اپل با کنار زدن سامسونگ، یکه تاز بازار جهانی موبایل شد

به گزارش وبلاگ طفره، گجت نیوز نوشت: اپل خاتمه جایگاه سامسونگ در بازار موبایل را تصاحب کرد. اما آیا این تغییری مقطعی است یا شروع روندی بلندمدت برای سلطه غول آمریکایی؟

اپل با کنار زدن سامسونگ، یکه تاز بازار جهانی موبایل شد

پیشی گرفتن تعداد کاربران گوشی های اپل در سراسر دنیا از سامسونگ طی امسال، موجب ایجاد تغییری قابل توجه در معادلات این صنعت شده است. تصاحب جایگاه غول کره ای به وسیله اپل، برگرفته از گزارش نو GlobalStats در خصوص سهم بازار سازندگان گوشی های هوشمند است.

این گزارش نشان می دهد که اپل در حال حاضر با در اختیار داشتن سهم 27.1 درصدی بازار موبایل طی ماه فوریه 2023، محبوب ترین برند سازنده گوشی های هوشمند است. در رتبه دوم نیز سامسونگ با سهم 26.75 درصدی دوشادوش غول مستقر در کوپرتینو قرار گرفته است.

از جمله دلایل موفقیت اپل، افزایش محبوبیت این برند به ویژه در میان عکاسان و اینلفوئنسرها است که به تصاویر باکیفیت احتیاج دارند. در این میان، سری آیفون 14 به عنوان نسل نو گوشی های هوشمند اپل به افزایش فروش این شرکت یاری شایانی نموده است.

در حالی که ارقام اعلامی در گزارش فوق، حدودی هستند، اما تغییری قابل توجه در صنعت موبایل را نشان می دهند. باید دید که آیا تصاحب جایگاه سامسونگ به وسیله اپل، پس از چند سال سلطه غول کره ای بر این حوزه، صرفا یک روند کوتاه مدت است یا آغازی برای یک دوره نو خواهد بود.

در میان سازندگان چینی، شیائومی 12.29 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده، در حالی که پس از اوپو با سهم 6.86 درصد، هواوی را می بینیم که سهم بازارش به 4.84 درصد کاهش یافته است. این آمار حاکی از رقابت فزاینده در صنعت گوشی های هوشمند میان برندهای چینی است که می خواهند جایگاه خود را به عنوان گزینه های محبوب بازار تثبیت نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اپل با کنار زدن سامسونگ، یکه تاز بازار جهانی موبایل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل با کنار زدن سامسونگ، یکه تاز بازار جهانی موبایل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید