اژد های پدر من؛ انیمیشن شاد و خیال انگیز با صداپیشگی گلشیفته فراهانی

به گزارش وبلاگ طفره، استودیوی انیمیشن سازی کارتون سالون که در کشور ایرلند فعالیت می نماید، به خاطر سبک سنتی انیمیشن هایش معروف است؛ این سبک سنتی فقط مربوط به رنگ و لعاب سنتی و دوبعدی کارتون ها نیست بلکه شکل قصه گویی آن ها هم سنتی است و یک جور هایی آدم را یاد افسانه های دوست داشتنی مادربزرگ ها می اندازد.

اژد های پدر من؛ انیمیشن شاد و خیال انگیز با صداپیشگی گلشیفته فراهانی

به گزارش فرادید، انیمیشن تازۀ این استودیو با نام اژد های پدرم هم یک داستان مجذوب نماینده و فوق العاده دوست داشتنی است که مخاطبان خردسال و بزرگسال را به یک مقدار سرگرم و شاد خواهد نمود. آغاز داستان فیلم شاید یک کمی تلخ باشد، اما قرار نیست همینطور باقی بماند.

شخصیت اصلی فیلم پسرکی به نام اِلمر است که به همراه مادرش به تازگی به یک شهر بزرگ مهاجرت نموده اند. زندگی آن ها خیلی سخت می گذرد؛ اجارۀ خانه شان زیاد است و مادر المر هم نتوانسته کار مناسبی پیدا کند.

این شرایط سخت باعث می گردد بین المر و مادرش بحثی اتفاق بیافتد و پسرک با عصبانیت از خانه بیرون بزند. اینجاست که ناگهان فیلم ما را وارد یک دنیای تخیلی می نماید.

یک گربۀ ولگرد که المر با او مهربانی نموده، ناگهان به حرف می آید و به المر می گوید که برای حل شدن مشکلاتش می تواند از یک اژد ها یاری بگیرد که در جزیرۀ وحشی زندگی می نماید. در همین لحظه یک نهنگ سخنگو سر می رسد و المر را با خودش به سمت جزیرۀ وحشی می برد.

در این جزیره موجوداتی وحشی مثل میمون ها و تمساح ها زندگی می نمایند که اژد هایی به نام بوریس را اسیر نموده اند. جزیره دائما در خطر غرق شدن است و اژد ها باید مرتب با قدرت پروازش جزیره را از آب بیرون بکشد.

المر اژد ها را آزاد می نماید و با هم به یک ماجراجویی شگفت انگیز می روند؛ اژد ها در پی این است که به بلوغ اژد هایی خودش برسد و المر هم می خواهد راهی برای بازگشت به خانه و حل مشکلاتش پیدا کند.

همه چیز در این انیمیشن خیال انگیز و زیباست؛ عناصری مثل جزیرۀ نارنگی ها یا جستجو برای پیدا کردن لاک پشت پیر خردمند، ما را کاملا در فضایی افسانه ای و ماجراجویانه غرق می نمایند. در عین حال سراسر فیلم پر از شوخی های بامزه است؛ شخصیت اژد ها با رفتار مسخره و دست و پا چلفتی اش بخش مهمی از این شوخی ها را شکل می دهد.

اما حتی شخصیت های وحشی هم بانمک و دوست داشتنی هستند. رئیس میمون ها در واقع اصلا شخصیت بدی نیست؛ او فقط می خواهد جزیره و ساکنانش را از غرق شدن نجات بدهد. همراهان او هم با اضطراب ها و استرس های دائمی شان می توانند حسابی مخاطب را بخندانند.

چیزی که شخصیت پردازی های خوب سریال را تکمیل نموده، صداپیشگی های درخشان و استادانۀ آن است که بازیگران معروفی مثل گیتن ماتارازو (نقش اژدها)، گلشیفته فراهانی (نقش مادر المر) و جیکوب ترمبلی (نقش المر) آن را به عهده داشته اند.

خاتمه بندی داستان واقعا آدم را سر شوق می آورد؛ همه چیز به برترین شکل ممکن تمام می گردد و هر کسی (از جمله مخاطب فیلم) به آن چیزی که دوست دارد می رسد. طراحی دستی انیمیشن در عین سادگی اش بسیار خوش آب و رنگ است و موسیقی حماسی انیمیشن هم عنصر دیگری است که به فضاسازی درخشان فیلم یاری نموده است.

در مجموع می گردد گفت این یکی از برترین انیمیشن های سال 2022 است؛ داستانی اخلاقی و آموزنده که در قالبی مفرح و هیجان انگیز ارائه شده است.

کارگردان: نورا تومی (Nora Twomey)

صداپیشگان: گیتن ماتارازو (Gaten Matarazzo)، گلشیفته فراهانی و دیگران

امتیاز منتقدان (راتن تومیتوز): 85%

امتیاز مخاطبان (راتن تومیتوز): 79%

منبع: فرارو

به "اژد های پدر من؛ انیمیشن شاد و خیال انگیز با صداپیشگی گلشیفته فراهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اژد های پدر من؛ انیمیشن شاد و خیال انگیز با صداپیشگی گلشیفته فراهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید