ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظامات اقتصادی شهرداری

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری از ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظام های اقتصادی شهرداری در جمع ذی حسابان شهرداری اطلاع داد.

ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظامات اقتصادی شهرداری

ابوالفضل فلاح در نشستی با ذیحسابان منطقه ها، سازمان ها و شرکت های شهرداری، ذیحسابان را ناظرین اقتصادی شهرداری نامید که کنترل و نظارت بر عایدی و هزینه کرد شهر را برعهده دارند و گفت: اگر کوشش و اقدامات آنها نباشد، کل کار اجرایی شهر مختل خواهد شد چون جریان امور اجرایی وابسته به امور اقتصادی و جریان امور اقتصادی نیازمند کنترل و نظارت دقیق است؛ این نشان از جایگاه و نقش مهم ذیحساب را دارد چرا که اگر با نظارت های ذیحسابان، حتی ده درصد از انحراف بودجه جلوگیری گردد، مبلغ بسیار قابل توجهی خواهد بود و این نفعی است که ذیحسابان برای مجموعه شهرداری و کل شهر دارند.

وی اضافه نمود: اگر از ذیحسابان توجه و کنترل ویژه ای را توقع داریم، می بایست به نقش و جایگاهشان و بعلاوه ابزارها و اختیاراتی که برای آنها در نظر می گیریم نیز توجه خاصی داشته باشیم؛ مثلا در بعضی از سازمانها، ذیحسابان تنها تا مرحله امضای سند حضور دارند در صورتیکه باید تا زمان تایید چک هم، امضا و کنترل ذیحسابان را شاهد بوده و اینگونه است که با انبوهی از اسناد اقتصادی باز روبرو می شویم، اگر حضور ذیحساب را تا انتهای هزینه یا عایدی نداشته باشیم، بدیهی است که نظارت دقیقی هم صورت نخواهد پذیرفت.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت اقتصادی و اقتصاد شهری، معاون اقتصادی و اقتصاد شهری در مورد ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظام اقتصادی گفت: راه اندازی حواله الکترونیک، یاری بزرگی برای عملیاتی کردن تسویه ذینفع نهایی در حوزه تملک دارایی های سرمایه ای و پیمانکاران است.در حال حاضر پول را به صورت کلی به شرکت ها یا سازمان ها می دهیم و مدیرعامل سازمان و شرکت بر اساس تخصیصی که دارند اعتبارات توزیع شده را هزینه می نمایند، در واقع اول پول داده شده و سپس سند فراوری می گردد در صورتیکه این فرایند باید معکوس و پس از ایجاد سند، پول داده گردد. با جاری شدن این فرایند، کنترل و نظارت اقتصادی نیز دقیق تر صورت می گیرد. کارآمدی فرآیند صدور سند اقتصادی در این است که به خوبی تعیین گردد، وجوه پرداختی در راستا فراوری کدام خدمت، کالا و وظیفه هزینه شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظامات اقتصادی شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد حواله الکترونیک در بخش خزانه داری و نظامات اقتصادی شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید