این مرد امنیتی، به دشمن قسم خورده ترامپ بدل شد

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا نوشت:مدیر سابق اف.بی. آی که درسال 2017 توسط دونالد ترامپ اخراج شد، در مصاحبه ای گفت، میخواهد سال آینده میلادی تمام تلاشش را صرف مبارزه به هدف رقم زدن شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نموده و بعد از آنکه خیالش از این موضوع راحت گردد به سراغ کارهای دیگر خواهد رفت.

این مرد امنیتی، به دشمن قسم خورده ترامپ بدل شد

جیمز کومی، مدیر سابق اف.بی.آی که زمانی در سال 2016 یک تحقیقات را علیه هیلاری کلینتون، رقیب سابق ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری همان سال آمریکا درباره رسوایی استفاده او از سرور ایمیل شخصی اش در زمان تصدی وزارت امور خارجه انجام داد، در مصاحبه ای گفت، مشتاق رسیدن روزی است که دیگر دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا کنار گذاشته شده و او با خیال راحت انتها حساب کاربری خود را در توئیتر حذف نموده و به سراغ کار دیگری برود.

جیمز کومی در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه نیویورک تایمز گفت: من این رویا را دارم که روز 21 ژانویه سال 2021 (بعد از روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا) مشغول حذف حساب کاربری ام در توئیتر هستم و به سراغ کاری دیگر می روم. اما فعلا تا آن موقع نمی توانم چنین کاری کنم.

کومی که بعد از کنار گذاشته شدن پرونده تحقیقاتش درباره کلینتون به سراغ مناقشه مربوط به مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات 2016 رفت در مصاحبه خود وعده داد که 13 ماه آینده را صرف کوشش برای کنار زدن ترامپ از ریاست جمهوری کند.

وی اعلام کرد: من فعلا احساس می کنم که گیر افتاده ام انگار که کار دیگری به جز کوشش برای این هدف نمی توانم انجام دهم و اگر که به سراغ یک هدف سبکتر می رفتم دیگر نمی توانستم حتی در آینه به خودم نگاه کنم.

او در ادامه این مصاحبه اذعان کرد: فکر نمی کنم که در گستره بزرگ تاریخ آمریکا فرد چندان مهمی باشم. با این حال او گفت که اعتقاد دارد بینش دست اولش در خصوص خصوصیات روانی ترامپ برای جنبش مخالفان این رئیس جمهور آمریکا سودمند خواهد بود.

به نوشته نیویورک تایمز، جیمز کومی علاوه بر آن که از توئیتر برای صحبت علیه ترامپ استفاده می نماید، موقعیتهای دیگری نیز برای طرح چنین صحبتهایی دارد. او قراردادی با روزنامه واشنگتن پست برای نوشته مقاله برای این روزنامه امضا نموده و همچنین سفرهایی به سراسر آمریکا انجام داده و سخنرانی هایی با موضوع رهبری اخلاقی ایراد می نماید و گاها برای سخنرانی هایش مبالغ شش رقمی دریافت میکند.

او در ادامه این مصاحبه خاطر نشان کرد: من تا کنون شاید ده ها مورد برخورد با اعضای یونیفرم پوش ارتش و اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا و اعضای اف.بی.آی در مکانهایی نظیر سوپرمارکتها، فرودگاه ها و ابزارفروشی ها داشته ام و آنها جلو آمدند، دست روی شانه من گذاشتند و گفتند، لطفا به صحبتهایت (علیه ترامپ) ادامه بده.

بعضی منتقدان کومی در حزب دموکرات می گویند که مدیریت او در تحقیقات درباره رسوایی استفاده کلینتون از ایمیل شخصی اش آن هم چند هفته مانده به برگزاری انتخابات 2016، باعث شد که ترامپ نهایتا در این انتخابات پیروز گردد. او در این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا کوششهای حال حاضرش علیه ترامپ را به جبران نقشش در رقم زدن نتیجه انتخابات 2016 انجام می دهد گفت، از نظر او بین این مسائل ارتباطی وجود ندارد.

او خاطر نشان کرد: من این طور فکر نمی کنم. دست کم تا آنجا که در خودآگاه ذهنم می دانم، من ارتباطی بین این موضوعات قائل نیستم.

کومی همچنین بار دیگر بر مخالفتش با استیضاح ترامپ تاکید نمود و گفت: من به عنوان یک شهروند آمریکا امیدوارم که ترامپ استیضاح نگردد چون فکر می کنم استیضاح ترامپ باعث خواهد شد که فشار از روی مردم آمریکا برداشته گردد و در عین حال تعداد زیادی از هوادارانش نیز به این نتیجه خواهند رسید که نوعی کودتا علیه او اتفاق افتاده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "این مرد امنیتی، به دشمن قسم خورده ترامپ بدل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد امنیتی، به دشمن قسم خورده ترامپ بدل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید