این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می نماید!

به گزارش وبلاگ طفره، مقایسه همسر با دیگران یکی از ترفندهایی است که معمولا افراد زیاد در رابطه های خود از آن استفاده می نمایند.

این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می نماید!

مقایسه همسر با دیگران اگر در جهت امید دادن باشد بسیارخوب و مفید است، اما این کار در بسیاری از مواقع می تواند مضر و آسیب زننده باشد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان دلایل مقایسه همسر با دیگران می پردازیم.

دلایل مقایسه همسر با دیگران

بسیاری از زنان و مردان همسرشان را با دیگری مقایسه می نمایند، بعضی این مقایسه را راهی می دانند تا همسرشان تحریک گردد و برای اصلاح خود یا تغییر رفتاری اساسی کوشش بیشتری کند، درصورتی که چنین روشی نه تنها کارساز نیست بلکه بسیار آسیب زننده است.

مقایسه ظاهر همسر با دیگران

مقایسه ظاهر همسر با دیگران یکی از بزرگ ترین اشتباهات زوجین است که آسیب های بسیار مخربی بر زندگی مشترک وارد می نماید. با این کار اعتمادبه نفس همسرتان به تدریج از بین می رود و نسبت به شما سرد و دلزده می گردد. توجه داشته باشید که ظاهر در زندگی مشترک حرف اول را نمی زند و آن چیزی که در پایداری زندگی زناشویی تاثیر می گذارد، تفاهم زوجین و برقراری ارتباط آنان با یکدیگر است، محتمل است با مقایسه ظاهر همسرتان با دیگران، به تدریج دچار طلاق عاطفی شوید.

عدم اعتمادبه نفس از دلایل مقایسه همسر با دیگران

یک علت شایع برای مقایسه همسر با دیگران، نداشتن اعتماد به نفس است. متاسفانه فردی که از اعتمادبه نفس کافی است، هر چقدر هم که در شرایط مناسبی به سر ببرد، هیچ گاه احساس رضایت نمی نماید و همیشه در حال مقایسه کردن با دیگران است.

این افراد داشته های دیگران را بهتر از داشته های خود می دانند و به همین علت همیشه همسر خود را به علت نداشته ها سرزنش می نمایند. این امر به تدریج سبب به وجود آمدن حالاتی همانند منفی نگری، حسادت، ایجاد فاصله، زودرنجی، انتقاد مداوم، جلب توجه، دروغگویی و علت دعوای زیاد زن و شوهر گردد.

کمال گرایی از دلایل مقایسه همسر با دیگران

کمال گرایی به سه علت رخ می دهد، کمال گرایی خودمدار، کمال گرایی دیگر مدار، کمال گرایی القا شده به وسیله جامعه، ویژگی شاخص افراد کمال گرا ترس و اضطراب است و در هر نوعی می تواند مضر باشد. حال در نوع کمال گرایی دیگر مدار، ما با مسئله ای همانند مقایسه همسر با دیگران پیش رو خواهیم بود. افراد ایده آل گرا همیشه در پی برترین ها هستند. یک زن کمال گرا دائما موقعیت مالی زندگی خود را با دیگران مقایسه می نماید و از همسر می خواهد که تمام خواسته های مادی را برآورده سازد و شوهرش را مقصر کاستی های زندگی می داند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این کارها زنان را عاشق و دیوانه می نماید سر بزنید.

تاثیر ظاهربینی در مقایسه همسر با دیگران

متاسفانه از جمله دلایل مقایسه همسر با دیگران و پیامدهای آن، این است که تنها به وجوه سطحی زندگی بقیه دیگران توجه می کنیم. بعضی از ما بر اساس آنچه که از ظاهر زندگی دیگران استنباط می کنیم، تصور می کنیم که در شرایط بهتری از ما زندگی می نمایند یا از ما خوشبخت تر هستند.

یک علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج و بعلاوه بانوان در دنیای امروز، وابستگی به دنیای مجازی است. دنیای مجازی باعث شده است تا افراد جامعه تنها لحظات خوش یا جنبه های مثبت زندگی دیگران را ببینند. به همین علت گمان می نمایند که مشکل یا کمبود تنها مختص به زندگی شخصی آن ها است.

عدم پذیرش نقص ها یا ویژگی های متفاوت همسر

همه ما دارای تفاوت های فردی و خانوادگی متفاوتی با یکدیگر هستیم. اگر شخصی این تفاوت ها را نپذیرد، همیشه در جنگ برای تغییر آن ها است. برای مثال، خانمی که از یک خانواده با فرهنگ غیر مذهبی با مردی مذهبی ازدواج می نماید، مدام در پی آن است که عقاید همسرش را تغییر دهد. او همسرش را با مردانی که همسو با تفکرات وی هستند مقایسه می نماید.

پیامدهای مقایسه کردن همسر با دیگران

زمانی که همسر خود را با دیگری مقایسه می کنید وجهه او را در نظر خود پایین می آورید و به تدریج به او بی علاقه می شوید. سردی در روابط به تمام ابعاد زندگی کشیده می گردد و حتی ممکن است در فرآیند تربیت بچه ها نیز تاثیرگذار باشد. از طرفی مقایسه های اشتباه باعث می گردد طرف مقابل حس کند که همسرش او را همان طور که هست نپذیرفته و دیگر به او علاقه ای ندارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 5 چیزی که باعث می گردد به سختی شکست بخورید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کار رابطه عاشقانه شما را نابود می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید