بازیگر سریال آکتور: به رغم پخش سریال هنوز دستمزد من را نپرداخته اند ؛ هرروز می گویند امروز و فردا ...

به گزارش وبلاگ طفره، خاطره خوب و دل خوشی از این سریال ندارم. متاسفانه هم قرارداد خوبی با من نبستند و هم به رغم این که در حال حاضر قسمت هشتم آن در حال پخش است هنوز حقوق من تسویه نشده است.

بازیگر سریال آکتور: به رغم پخش سریال هنوز دستمزد من را نپرداخته اند ؛ هرروز می گویند امروز و فردا ...

بازیگر سریال آکتور گفت: بازیگران سینما بلدند چگونه کار نمایند اما ما هنوز رگ و ریشه در تئاتر داریم و پول برایمان در درجه دوم واقع شده است و درجه اول نقشی است که روی صحنه بازی می کنیم.

محمدعلی ساربان در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا و با گلایه از عدم پرداخت دستمزد خود از سوی تولیدنمایندگان سریال آکتور بیان نمود: پیشتر بسیار فعال بودم اما در حال حاضر این گونه نیستم و علتش این است که سه سال پیش سکته مغزی کردم، از پا افتادم و کمبود انرژی و خانه نشینی ام نگذاشت آن گونه که باید فعال باشم. پس از طی شدن دوران نقاهتم به علت شرایط جسمی ام صرفا در نقش های کوتاه حضور پیدا می کنم چرا که برای بازی باید به لحاظ جسمی توانش را داشته باشم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی سمک عیار (محمدرضا اصلانی و باربد طاهری 1353) گفت: در سریال آکتور نقشی شبیه به شرایط جسمی خودم را بازی کردم، نقش آدمی که به آلزایمر مبتلا شده و حرف هم نمی زند.

وی ادامه داد: خاطره خوب و دل خوشی از این سریال ندارم. متاسفانه هم قرارداد خوبی با من نبستند و هم به رغم این که در حال حاضر قسمت هشتم آن در حال پخش است هنوز حقوق من تسویه نشده است.

بازیگر سریال تلویزیونی کریم خان زند (محمدرضا ورزی 1379) شرح داد: یک هفته برای این سریال کار کردم و بعد از گذشت چندماه و به رغم پخش سریال هنوز دستمزد من را نپرداخته اند. تا به امروز سه بار با آنها تماس گرفتم و هر بار بهانه ای آوردند و هرروز می گویند امروز و فردا؛ متاسفانه بسیار بی تعهد هستند و خیلی ها مانند من که در این سریال نقش های کوتاه و کوچک داشتند گرفتار این عدم پرداخت دستمزدهایشان هستند.

ساربان در پاسخ به این پرسش که آیا این عدم تسویه در خصوص سلبریتی های این سریال هم صدق می نماید، گفت: اصلا. آنها بلدند چگونه کار نمایند اما ما هنوز رگ و ریشه در تئاتر داریم و پول برایمان در درجه دوم واقع شده است و درجه اول برایمان نقشی است که روی صحنه بازی می کنیم ولی در سینما این گونه نیست.

بازیگر مجموعه مدار صفر درجه (حسن فتحی 1386) توضیح داد: سینمایی ها قواعد این بازی را بلدند و آنهایی که در نقش های اصلی و اول بازی می نمایند تا سر برج پولشان را نگیرند روی صحنه نمی روند و تهیه نماینده هم مجبور است پولشان را بدهد (ماهی 200 میلیون و 300 میلیون و رقمی شبیه آن) بر سر صحنه رفتارشان با من شاید به علت سن و شرایطم محترمانه بود اما وقتی کار تمام شد فرصتی نمی گذارند که تسویه نمایند.

ساربان گفت: در سریال آکتور قرارداد من را دستم ندادند و گفتند که قرداد باید برود از بالا امضا گردد. 50 سال است که قرارداد می بندم و چنین چیزی ندیده ام؛ حتی پیش پرداخت هم به من ندادند و من برای آکتور تا به امروز حتی یک ریال هم نگرفتم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی حلقه سبز (ابراهیم حاتمی کیا 1386) بیان نمود: از دیگر سو رقم قراردادم آنقدر کم بود که خجالت می کشم بگویم. رقم را در قرارداد 16 میلیون نوشتند درصورتی که حداقل رقم 30 میلیون بود.

بازیگر فیلم سینمایی کفش های میرزا نوروز (محمد متوسلانی 1364) اظهار داشت: فقط 16 میلیون من نیست. از بازیگری که 2 روز تا 10 روز سر این پروژه آمده و تعداد زیادی بازیگر در این قصه هستند که همه این گله مندی را دارند. بیشتر از این که از بابت عدم پرداخت دستمزد تاسف بخورم از این متاسفم که افرادی که سینمای ما را در دست دارند به این شکل رفتار می نمایند؛ واگذارشان می کنم به خدا و وجدان خودشان.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عدم پرداخت حقوق افرادی چون ایشان به علت کاهش هزینه هاست، بیان نمود: به نظرم برای قراردادهای کوچکی چون ما بحثی وجود ندارد. برای کسانی که میلیاردها هزینه شان است و دستمزدهای میلیاردی به بازیگران اولشان می دهند رقم هایی چون قراداد من گم است اما شاید جمع همین رقم های کوچک هم وقتی تجمیع گردد قابل تامل باشد مثلا 800 میلیون یا یک تا دو میلیارد و این رقم هزینه ساخت می گردد.

منبع: عصر ایران

به "بازیگر سریال آکتور: به رغم پخش سریال هنوز دستمزد من را نپرداخته اند ؛ هرروز می گویند امروز و فردا ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر سریال آکتور: به رغم پخش سریال هنوز دستمزد من را نپرداخته اند ؛ هرروز می گویند امروز و فردا ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید