ترامپ: برجسته ترین نظامیان را با کشنده ترین ساز و برگ جنگی در بغداد گسیل کردیم

به گزارش وبلاگ طفره، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر نوشت، سفارت آمریکا در عراق طی ساعات گذشته امن بود و همچنان امن است.

ترامپ: برجسته ترین نظامیان را با کشنده ترین ساز و برگ جنگی در بغداد گسیل کردیم

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا به نقل از سومریه نیوز نوشت:، دونالد ترامپ افزود: تعداد زیادی از نظامیان برجسته جنگ را در کنار کشنده ترین سلاح های جهان فورا به محل اعزام کردیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از برهم صالح، رئیس جمهوری و عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به خاطر واکنش سریع به این حمله تشکر کرد.

استارز اند استرایبس، روزنامه ای که از سوی ارتش آمریکا منتشر می شود به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت، نیروهای پیاده نظامی از گردان دوم تفنگداران دریایی هفتم بعد از ظهر سه شنبه از پایگاه آمریکایی در کویت به سفارت آمریکا در بغداد منتقل شدند.

به نوشته این روزنامه، تفنگداران دریایی آمریکا در کویت مامور پاسخگویی به بحران های مربوطه در منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا هستند.

نیروهای نخبه این یگان برای پاسخگویی فوری به مسائل و مسائل رخ داده در آن منطقه از جمله خاورمیانه و افغانستان آموزش تخصصی و ویژه دیده اند.

یک مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای ویژه در پی قدرتنمایی هلی کوپترهای AH-64 و Apache به منطقه اعزام شدند.

به گفته این مقام، آپاچی ها برای یاری به تامین امنیت سفارت تا زمانی که نیاز به آن باشد، در دسترس خواهند بود و نیروهای بیشتری آماده استقرار در صورت لزوم هستند.

با این وجود این مقام اشاره صریحی به تعداد نیروهای موجود در سفارت نکرد.

به گفته این مسؤول، نیروهای امنیتی عراق به کنترل اوضاع و اتفاقات روز سه شنبه که کشته ای هم نداشت، یاری کردند.

  • اسپر: 750 سرباز به منطقه خاورمیانه می فرستیم

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز در بیانیه ای گفت: مثل بقیه کشور بر نیروهای کشور میزبان برای یاری به حمایت از افراد خود در آن کشور تکیه داریم و از دولت عراق می خواهیم به مسؤولیت بین المللی خود در این باره عمل کند.

وی ادعا کرد، آمریکا به حمایت از ملت عراق و عراق آزاد برخوردار از حاکمیت و شکوفایی ادامه می دهد.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، آمریکا در پاسخ به اعتراضات شدید مقابل سفارت آمریکا حدود 750 سرباز را فورا به خاورمیانه خواهد فرستاد.

اسپر شرح داد: دستور به استقرار گردان پیاده نظام از نیروهای واکنش سریع وابسته به لشگر 82 هوابرد نیروی زمینی داده شده و نیروهای بیشتری آماده اعزام ظرف روزهای آینده هستند.

وی اظهار داشت، این تصمیم به دستور فرمانده کل یعنی دونالد ترامپ گرفته شده و استقرار گردان نیروهای واکنش سریع در منطقه عملیات فرماندهی مرکزی آمریکا در پاسخ به حوادث اخیر عراق خواهد بود.

یک مقام آمریکایی نیز گفته است، نهایتا ممکن است حدود 4000 سرباز به منطقه اعزام شوند. به 4000 نیروی چترباز معروف به DRB - تیپ آماده استقرار- گفته شده به منظور استقرار احتمالی در روز های آینده آماده باشند.

به گفته مقامات آمریکایی، برخی از چتربازان عملا پایگاه شان در فورت براگ در کارولینای شمالی را با هواپیماهای ترابری نیروی هوایی سی 17 ترک کرده اند.

ارتش آمریکا همچنین دو لشگر در حدود 4000 نیروی چترباز لشگر 82 هوابرد را در حالت آماده باش نگه داشته است.

در این رابطه یک مقام امنیتی عراقی تاکید کرد، تفنگداران دریایی آمریکا شب گذشته وارد ساختمان سفارت شدند و در اطراف سفارت مستقر شدند.

همچنین خبرنگار الجزیره گزارش داد، صدها معترض اقدام به برپا کردن چادر در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در بغداد کردند و به نظر می رسد می خواهند تحصنی نامحدود را شروع کنند.

الجزیره افزود، نیروهای امنیتی در اطراف سفارت هستند و سعی کردند مانع از برپایی چادر در آن محدوده شوند.

در رابطه با حوادث روز سه شنبه یک مقام دوم دولت آمریکا گفت، حمله ای به ساختمان اصلی سفارت نشد آمریکا برنامه ای برای تخلیه سفارت از روز سه شنبه نداشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "ترامپ: برجسته ترین نظامیان را با کشنده ترین ساز و برگ جنگی در بغداد گسیل کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: برجسته ترین نظامیان را با کشنده ترین ساز و برگ جنگی در بغداد گسیل کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید