توسعه خدمات هوشمند در دستور کار سال جاری دولت قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جواد موحد رئیس کارگروه دولت هوشمند نهمین جشنواره ملی فاوا گفت: باتوجه به اهداف کلان دولت هوشمند، توسعه خدمات هوشمند در دستور کار سال جاری دولت قرار گرفته است و از این رو شناسایی خدمات هوشمند و معرفی آنها یکی از اهداف برگزاری این جشنواره است که در راستای نیل به دولت هوشمند محسوب می گردد.

توسعه خدمات هوشمند در دستور کار سال جاری دولت قرار گرفته است

وی اضافه نمود: رشد روز افزون ارائه خدمات به شکل الکترونیکی و افزایش بهره مندی مردم از این خدمات، منجر به توسعه دولت هوشمند خواهد شد که با الکترونیکی شدن تمامی خدمات دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی زمینه دسترسی عموم مردم به خدمات دولت فراهم خواهد شد و به نوعی عدالت در دسترسی برقرار می گردد.

رییس کارگروه دولت هوشمند در نهمین جشنواره ملی فاوا توضیح داد: با عنایت به ماموریت های کلان دولت هوشمند و به منظور ترویج و معرفی خدمات الکترونیک و خدمات هوشمند دستگاهها، محور دولت هوشمند در چهار زیر محور پنجره واحد خدمات، مرکز ملی تبادل، خدمت هوشمند و مشارکت الکترونیک، در این دوره از جشنواره تعریف شده است.

وی ادامه داد: به منظور ارزیابی دستگاهها و نهادها در زیرمحور پنجره واحد خدمات، معیارهایی از قبیل راه اندازی پنجره واحد خدمات دستگاه، اتصال پنجره واحد خدمات دستگاه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، مقدار الکترونیکی شدن خدمات، و ... مدنظر بوده است و برای زیر محور مرکز ملی تبادل اطلاعات نیز معیارهایی از قبیل تعداد سرویس های ارائه شده در مرکز، تعداد سرویس های دریافت شده از مرکز، نرخ تبادل پیروز خدمات، اتصال به کارپوشه ملی و تعداد تراکنش های ارسالی به وسیله کارپوشه، استفاده از کد دستوری #4* و سرشماره پیامکی 404 و ... مدنظر خواهد بود.

موحد با بیان اینکه برای زیر محور خدمت هوشمند نیز معیارهایی از قبیل ارائه 24*7، حذف عامل انسانی، بهره گیری از هوش مصنوعی و ... مدنظر خواهد بود، گفت: برای زیر محور مشارکت الکترونیک نیز معیارهایی از قبیل عملکرد دستگاه در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، عملکرد دستگاه در پورتال داده باز، نظرسنجی خدمات ارائه شده دستگاه، عملکرد دستگاه در سامانه رضایت سنجی کارکنان و ... در نظر گرفته شده است.

رییس کارگروه دولت هوشمند نهمین جشنواره ملی فاوا اظهار کرد: ثبت نام دستگاهها و نهادها فقط در زیر محور خدمت هوشمند صورت می گیرد و در سایر زیر محورها عملکرد دستگاه ها در سال گذشته مبنای ارزیابی قرار می گیرد بنابراین از کلیه دستگاهها و نهادها که خدمت هوشمند ارائه می نمایند دعوت بعمل می آید تا در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام و ارسال فرم های تکمیلی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه خدمات هوشمند در دستور کار سال جاری دولت قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه خدمات هوشمند در دستور کار سال جاری دولت قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید