توضیحات صندوق بازنشستگی درباره توییت وزیر رفاه؛ آمار افزایش حقوق بازنشستگان تناقض نداشت

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - توییت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در آن از افزایش 77 درصدی حقوق بازنشستگان کشوری در امسال خبر داده بود، با سوالات و ابهاماتی روبرو شد که صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه ای درباره آن توضیحاتی ارائه داد.

توضیحات صندوق بازنشستگی درباره توییت وزیر رفاه؛ آمار افزایش حقوق بازنشستگان تناقض نداشت

به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، در اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری آمده است: توییت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افزایش 77 درصدی حقوق بازنشستگان کشوری صرفا مربوط به افزایش حقوق در این مرحله نبود و کل افزایش حقوق در سال 1399 را شامل می شد.

این اطلاعیه می افزاید: بعضی رسانه ها با اشاره به اظهارات اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق، که از افزایش 45 درصدی افزایش حقوق بازنشستگان در مهرماه سخن گفته بود؛ مدعی شدند این اظهارات با توییت محمد شریعتمداری در تناقض قرار گرفته است این درحالی است که توییت وزیر صرفا مربوط به افزایش حقوق در این مرحله همسان سازی که با حقوق مهرماه پرداخت خواهد شد و احکام آن از روز یکشنبه صادر شده است، نبود و کل افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1399 را شامل می شد.

در ادامه این اطلاعیه نوشته شده است: به گفته اکبر شیرمحمدی، مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری، در فروردین ماه امسال طبق قانون بودجه سال 1399 یک مرحله همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری انجام گرفت که با احتساب 15 درصد افزایش حقوق سنواتی، در ابتدای امسال حقوق بازنشستگان بطور میانگین 32 درصد افزایش پیدا کرد که با احتساب 45 درصد افزایش حقوق میانگین در قالب طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان در مهرماه، حقوق بازنشستگان کشوری در امسال نسبت به پارسال بطور میانگین 77 درصد افزایش داشته است. با این توضیحات و محاسبه ساده، روشن می گردد بین توییت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اظهارات مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تناقضی وجود ندارد و ابهامی که از سوی بعضی رسانه ها و سایت های خبری مطرح شده، صرفا ناشی از کم دقتی و کم توجهی به سابقه موضوع بوده است.

در سرانجام اطلاعیه نیز آمده است: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان هم گروه از مطالبات مهم و قدیمی بازنشستگان و از تعهدات وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در دوره جدید بوده که در امسال محقق شد و میزان دریافتی بازنشستگان به 90درصد میانگین شاغلان هم گروه رسید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "توضیحات صندوق بازنشستگی درباره توییت وزیر رفاه؛ آمار افزایش حقوق بازنشستگان تناقض نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات صندوق بازنشستگی درباره توییت وزیر رفاه؛ آمار افزایش حقوق بازنشستگان تناقض نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید