تونل رومی لیسبون سالی دو بار باز می گردد

به گزارش وبلاگ طفره، فرصت کم نظیر بازدید از یکی از قدیمی ترین مکان های تاریخی مرکز پرتغال که زیر خیابان ساخته شده، پس از مدت ها فراهم شده است.

تونل رومی لیسبون سالی دو بار باز می گردد

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از رویترز، دریچه ای در یکی از خیابان های شلوغ لیسبون وجود دارد که پلکان آن به یکی از قدیمی ترین مکان های مرکز پرتغال، یعنی سازه دوهزارساله رومی منتهی می گردد که همچنان ساختمان های بالایی را پابرجا نگه داشته و هر سال دو بار به روی بازدیدنمایندگان باز می گردد.

این مجموعه تونل های پیچ در پیچ متعلق به قرن یکم میلادی به وسیله رومی ها ساخته شده است، که در اوایل سال 200 پیش از میلاد این شهر را اشغال نموده بودند. این شهر چندین قرن تحت حکومت رومی ها باقی ماند.

به گفته مدیر موزه لیسبون، این مکان که به عنوان گالری های رومی شناخته می گردد، بعد از گذشت دوهزار سال همچنان تضمین می نماید که ساختمان های بالای سر ما برای کسانی که در آنجا زندگی می نمایند، کار می نمایند و راه می روند، پایدار و ایمن هستند.

نکته قابل توجه درباره این مکان تاریخی آن است که با توجه به جریان آبی که زیر شهر وجود دارد این مکان اغلب مملو از آب است و برای چند روز در ماه های آوریل و سپتامبر باز می گردد.

این گالری ها نخستین بار در سال 1771 میلادی و زمانی کشف شدند که بازسازی لیسبون پس از زلزله بزرگ در حوالی آن سال ها، شروع شده بود.

تمام بلیت های بازدید از این مکان اغلب ظرف 15 دقیقه به فروش می رسند.

منبع: دنیای سفر

به "تونل رومی لیسبون سالی دو بار باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونل رومی لیسبون سالی دو بار باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید