ثروتمندترین فرد دنیا در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد!

به گزارش وبلاگ طفره، ریزش 9 درصدی ارزش سهام آمازون باعث کاهش قابل توجه ثروت جف بزوس شد.

ثروتمندترین فرد دنیا در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد!

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از سی ان بی سی، به دنبال انتشار گزارشی از عملکرد کمتر از حد انتظار شرکت آمازون، ارزش سهام این شرکت در بورس نیویورک با ریزش کم سابقه 9 درصدی روبرو شد تا ارزش هر سهم این شرکت به 118 دلار برسد. در این بین ثروت جف بزوس- بنیان گذار و مدیرعامل آمازون - که بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی در دنیا محسوب می گردد، تنها در یک روز 7 میلیارد دلار ریزش کرد. بزوس در حال حاضر مالک 57 میلیون و 610 هزار و 359 سهم از شرکت آمازون است.

اگرچه فروش شرکت آمازون در سه ماهه سوم سال جاری رشد بالای 20 درصدی را تجربه کرد اما مخارج این شرکت نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا نموده است. به گفته آمازون تنها هزینه های حمل و نقل این شرکت در سه ماهه سوم سال به 10 میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال گذشته، 46 درصد افزایش یافته است. میزان فروش آمازون با 24 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 70 میلیارد دلار رسیده است.

جف بزوس در واکنش به این ریزش سهام گفته است که استراتژی این شرکت کماکان معرفی پیشنهادهای ویژه به مشتریان مخصوص است. وی اضافه کرد که این شرکت سرمایه گذاری های بیشتری روی مشتریان و استراتژی های فروش بلندمدت انجام خواهد داد.

آمازون پیش بینی نموده است که در سه ماهه انتهایی سال، میزان فروش این شرکت بین 11 تا 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند. نیکلاس هیت - تحلیل گر موسسه هارگریز لندز داون - گفت: هنوز معین نیست که رویکرد جدید آمازون تا چه حد موثر باشد. هنوز نسبت به کارایی آن سوالات زیادی وجود خواهد داشت.

در ماه های اخیر آمازون مجبور به افزایش دستمزدهای کارکنان خود شده است و برنامه های این شرکت برای در اختیار دریافت زیرمجموعه های جدید و توسعه محصولات، هزینه های این شرکت را افزایش داده است و این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که در بعضی از بازارهای اصلی این شرکت نیز موانع جدیدی ایجاد شده است؛ مالیات بر مصرف در ژاپن افزایش پیدا نموده است و کشورهای اروپایی نیز خواهان دریافت مالیات بیشتری از فعالیت های این شرکت در خاک خود شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثروتمندترین فرد دنیا در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین فرد دنیا در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید