خبرنگاران روسیه کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بی فایده خواند

به گزارش وبلاگ طفره، مسکو - خبرنگاران - معاون وزیر امور خارجه روسیه با توجه به کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اظهار داشت: کوشش آمریکا در این زمینه به نتیجه نمی رسد چرا که تمدید تحریم تسلیحاتی تهران ممکن نیست.

خبرنگاران روسیه کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بی فایده خواند

سرگئی ریابکوف مذاکره نماینده ارشد هسته ای روسیه روز پنجشنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: موضوع ارسال تسلیحات و ادوات جنگی به جمهوری اسلامی ایران و نیز صادرات تسلیحات از ایران در هنگام تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت برای روسیه حل شد.

وی اضافه نمود: این نظام ویژه ای است و با دوره پنج ساله آن در ماه اکتبر سال 2020 بسر می رسد هرگونه عدول از این تصمیم ناممکن است.

روزنامه نیویورک تایمز به تازگی حیله آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را که بر اساس توافقنامه برجام از 27 مهر ماه سالجاری لغو می گردد، فاش کرد.

به گزارش این روزنامه، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طرحی را تهیه نموده است که طبق آن ایالات متحده ادعا می نماید که هنوز از نظر حقوقی به عنوان یک دولت شرکت نماینده در توافق هسته ای حضور دارد. اما در اصل این طرح برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران است که پس از توافق هسته ای سال 2015 لغو شد.

ریابکوف در ادامه گفت وگو با ریانووستی درباره برجام اعلام نمود: آمریکا قبل از اینکه به گفت وگو درباره مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت برای رسیدن به اهداف خود بپردازد باید به اجرای کامل برجام بازگردد.

وی با بیان اینکه مفاد قطعنامه 2231 باید بطور کامل اجرا گردد، افزود: همه کشورها باید بدون هر گونه نقض و انحراف، از این قطعنامه پیروی نمایند.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: متاسفانه آمریکا تنها به رفتار گزینشی در اجرای این قطعنامه نمی پردازد. ما بدیهی است با نگرانی شاهد نشانه هایی از این نوع اقدام از طرف آمریکا هستیم.

وی ادامه داد: آمریکا نه فقط مانع اجرای این قطعنامه ازسوی کشورهای دیگر می گردد بلکه آنها را به تحریم و انواع تدابیر محدود نماینده تهدید می نماید.

مقام روس گفت: این رفتار آمریکا نمونه دیگری از سیاست تحمیل و فشار است. ابزار سیاست خارجی امریکا در سالهای اخیر فقط به تحریم محدود شده است و هیچ گونه آمادگی برای گفت وگو و حل مسائل در پشت میز مذاکره از این کشور دیده نمی گردد.

وی اضافه نمود: این مساله مایه نگرانی عمیق شده است، آمریکا قبل از اینکه درباره استفاده از قطعنامه 2231 برای اهداف سیاسی خود صحبت کند باید شرایط برای اجرای کامل این قطعنامه را فراهم کند یعنی به اجرای کامل آن بازگردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران روسیه کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بی فایده خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را بی فایده خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید