داروهایی که فشارخون را افزایش می دهند

به گزارش وبلاگ طفره، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد یک پنجم آمریکایی های مبتلا به عارضه پرفشاری خون از داروهایی نظیر بعضی از مُسکن ها استفاده می نمایند که از جمله عوارض جانبی آنها، بالا بردن فشار خون است.

داروهایی که فشارخون را افزایش می دهند

به گزارش وبلاگ طفره، نتایج اولیه یک آنالیز نشان می دهد: نزدیک به یک پنجم مردم ایالات متحده که دارای فشار خون بالا هستند از داروهایی مصرف می نمایند که می توانند فشار خون آنان را افزایش دهد.

پزشکان اظهار داشتند این یافته ها نگران نماینده است چرا که بسیاری از افراد در کنترل فشار خون بالای خود با مشکل روبرو هستند.

در این آنالیز به داروهایی پرداخته شده که می تواند در افزایش بیشتر فشار خون نقش داشته باشد و بیماران و پزشکان باید نسبت به عوارض این داروها مطلعی داشته باشند.

از جمله بیشتر این داروها که مصرف آنها متداول است می توان به داروهای افسردگی، داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی همچون ایبوپروفن و داروهای استروئیدی اشاره نمود.

همچنین محققان در پاسخ به این پرسش که آیا پزشکان به بیماران مبتلا به عارضه فشار خون نسبت به مصرف این داروها هشدار می دهند، اظهار داشتند: احتمالا شاهد این مطلع سازی نیستیم.

به گزارش ایسنا، به گفته محققان افراد مبتلا به فشار خون بالا باید میزان فشار خون را در منزل تحت کنترل داشته باشند.

در صورتیکه نتوان میزان فشار خون را کنترل کرد بهتر است با پزشک در خصوص تاثیر و عوارض احتمالی دارو مشورت گردد. در بعضی موارد جایگزین کردن دارو امکان پذیر است.

به طور مثال می توان داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی را با استامینوفن جایگزین کرد. در واقع، استامینوفن می تواند گزینه دارویی مُسکنِ درد برای افراد مبتلا به فشار خون بالا باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "داروهایی که فشارخون را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهایی که فشارخون را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید