دفاع از شهر خوش رنگ در برابر دزدان دریایی کاراییب │ تصاویر میراث استعمار در کلمبیا

به گزارش وبلاگ طفره، کارتاگنا دِ-ایندیاس (با تلفظ اسپانیایی کارتاهِنا دِ-ایندیاس) از شهرهای معروف سواحل شمالی کلمبیا در منطقه ساحلی دریای کاراییب است که از سال 1984 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

دفاع از شهر خوش رنگ در برابر دزدان دریایی کاراییب │ تصاویر میراث استعمار در کلمبیا

وبلاگ طفره : این شهر بندر مهمی است که در سال 1533 تاسیس شد. کارتاگنا دِ-ایندیاس (کارتاگنای سرخپوستی) در عصر استعماری، بندر کلیدی برای صادرات نقره پرویی به اسپانیا و واردات برده های آفریقایی بود. بنابراین از جمله شهرهایی به شمار می رفت که در برابر حملات دزدان دریایی کاراییب به شدت مراقبت می شد.

اما تاریخ این شهر به قبل از دوره استعمار باز می شود به طوری که باستان شناسان ردپای سکونت گاه های بومیان این منطقه را از دلتا تا خلیج کارتاگنا از 4 هزار پیش از میلاد یافته اند.

کارتاگنا دِ-ایندیاس با جمعیت حدود 980 هزار نفر در حال حاضر پنجمین شهر بزرگ کلمبیا است. اقتصاد مهم آن بر پایه دریانوردی، صنایع پتروشیمی و گردشگری راسخ است. به دلیل 16 دژ تاریخی سالم و آثار به جامانده از دوره استعمار، این شهر سال 1984 به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت.

سال 2006 کلمبیا میزبان فقط حدود یک میلیون بازدیدکننده خارجی در سال بود که در مدت یک دهه با رشد 250 درصدی روبرو بوده است. براساس آمار ارائه شده از سوی دولت کلمبیا 71.5 درصد از این بازدیدکنندگان گردشگر هستند. این میان، شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا با میزبانی از 46.8 درصد از بازدیدکنندگان شامل هر دو گروه گردشگر و مسافر کاری رتبه اول در پذیرش خارجی ها را دارد و شهر کارتاگنا دِ-ایندیاس با 14.2درصد معادل 367 هزار و 222 نفر در سال 2016 در رتبه دوم ایستاده است.

منبع: چمدان

به "دفاع از شهر خوش رنگ در برابر دزدان دریایی کاراییب │ تصاویر میراث استعمار در کلمبیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع از شهر خوش رنگ در برابر دزدان دریایی کاراییب │ تصاویر میراث استعمار در کلمبیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید